Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai už vyrobil v Nošovicích dva miliony Tucsonů. Výročí SUV oslaví speciální edice

Daniel Fuglevič
Diskuze (2)

Kromě výrobního milníku Tucsonu se nošovické automobilce velice daří i po finanční stránce. Zisk a tržby společnosti podstatně stouply a rovněž překonala stanovený plán výroby.

Nedlouho po vstupu modernizovaného Hyundaie Tucson do prodeje oznamuje nošovická automobilka podstatný milník – oblíbeného SUV se již od zahájení produkce v roce 2015 vyrobilo v českém závodě dva miliony kusů. K této příležitosti se značka dělí o další zajímavá čísla z výroby Tucsonu a zároveň oznamuje příchod speciální edice k 20. výročí modelu.

Video se připravuje ...

Abychom si počet vyrobených Tucsonů v Nošovicích mohli lépe představit, dle Hyundaie může zaparkovaná řada dvou milionů vozů za sebou představovat vzdálenost vzdušnou čarou z Prahy až do korejského Soulu. Historie modelu se začala v nošovickém závodě psát v polovině června 2015, kdy zde byla uvedena do výroby jeho třetí generace. Už po více jak pěti letech přitom produkce přesáhla více jak milion vozů.

S výrobou 244.495 vozů jen za minulý rok se Tucson podílel na celkové produkci nošovického závodu přibližně 70 procenty. Model odtud Hyundai vyváží do 70 zemí světa, přičemž v Evropě směřuje většina Tucsonů do Velké Británie, Španělska, Německa a Francie. Na českém trhu se předchozí a současné generace prodalo více než 38.000 kusů a nadále patří mezi nejpopulárnější modely v zemi. Značka dodává, že dva z pěti Tucsonů prodaných v Evropě mají buď hybridní, nebo plug-in hybridní pohon.

„Dva miliony vozů vyrobených v závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech jsou pro náš evropský i světový bestseller opravdu mimořádným milníkem. Tento model byl navržen a téměř od samého počátku vyráběn s ohledem na požadavky evropských zákazníků. Z postupně zdokonalovaného modelu se stal v globálním měřítku, a především v Evropě, úspěšný příběh, protože perfektně reprezentuje zákaznicky orientovaný přístup značky Hyundai,“ uvedl k milníku Michael Cole, prezident a generální ředitel Hyundai Motor Europe.

První generaci Tucsonu představil Hyundai už v roce 2004. Letos tedy SUV oslaví 20. výročí, které má značka v plánu oslavit limitovanou speciální edicí. Mnoho detailů zatím neprozrazuje kromě toho, že výroční Tucson obdrží jedinečné prvky vnitřní i vnější výbavy a jeho produkce započne v Nošovicích v srpnu.

Oznámení výrobního milníku přichází také ve chvíli, kdy se nošovické automobilce finančně velice daří. Loni stoupl její zisk o 2,92 miliardy na 13,87 miliardy korun (nárůst o 26,6 %) a tržby jí vzrostly o 21,25 miliardy na 188,99 miliardy korun (o 12,7 %). Loni automobilka vyrobila celkem 340.500 aut, tedy o 18.000 vozů více než předloni. Stanovený plán kapacity tak překonala o 12.000 vozů. Závod v Nošovicích je jedinou továrnou značky Hyundai v Evropské unii, pracuje zde přes 3200 zaměstnanců společně s dalšími 8700 lidmi od přímých dodavatelů.

Daniel Fuglevič
Diskuze (2)

Doporučujeme

19. 6. 2024 12:54
Re: Mi se designový jazyk Tucsonu celkem líbí
Zadní blinkry, s tím souhlasím. Jinak jsem maximálně spokojený, teď mě čeká třetí garanční prohlídka a auto funguje bez závad.
Avatar - KANKUNEN
19. 6. 2024 10:24
Mi se designový jazyk Tucsonu celkem líbí
Jen ta hlavní světla by mohla být součást toho originálního segmentového svícení a blinkr by mohl být součástí té povedené zadní světelné lišty a ne vedle výfuku.