Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai zahajuje v Nošovicích výrobu elektromobilů. Chce jich tam letos vyrobit až 30.000 kusů

ČTK ČTK 12. 3. 2020 • 06:52
25
11
Zobrazit náhledy (25)
Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power Hyundai Kona Electric Power

Hyundai zahajuje sériovou výrobu elektromobilů v české továrně dříve než domácí automobilka Škoda. První sériové kusy Kony Electric z Nošovic vyjely tento týden.

Automobilka Hyundai v závodě v Nošovicích na Frýdecko-Místecku zahájila sériovou výrobu vozu Kona Electric, prvního automobilu na elektrický pohon vyráběného v České republice. Má v plánu vyprodukovat jich tam letos 30.000. Do přípravy výroby firma investovala 1,8 miliardy korun. 

Na zahájení výroby elektrického vozu se podnik připravoval několik měsíců a musel provést ve výrobě několik změn. „Hlavní změny v rámci výroby byly provedeny na lisovně a svařovně. Stroje se zde mění několikrát denně, aby se vyrobily různé části vozů pro modelové řady i30, Tucson a nyní i Konu Electric. Každou formu pro lisování musí být možné vyměnit během pěti minut,“ řekl mluvčí automobily Pavel Barvík.

Automobilka investovala do úpravy montážní linky, která musela být prodloužena o 15 metrů kvůli novému výrobnímu kroku - montáži baterií. Změny se dělaly také v procesu lakování a musel se vytvořit prostor pro skladování baterií.

„Rozšíření výroby modelu Kona Electric je důležitým krokem po uspokojení rostoucí poptávky evropských zákazníků po elektromobilech,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor Europe Tong U-čche (v anglické transkripci Dong Woo Choi). Kromě tuzemska budou vozidla určena pro významné evropské trhy, jako jsou Německo, Francie, Nizozemsko, Norsko, Slovensko a Polsko.

Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Pracuje v ní přibližně 3300 lidí. V současné době se tam vyrábí typ Hyundai Tucson a pět verzí modelu Hyundai i30. Loni slezský závod vyprodukoval 309.500 automobilů, což bylo o devět procent méně než v roce 2018. V roce 2018 vytvořil podnik zisk 7,22 miliardy korun (o 531 milionů vyšší než v roce 2017) a tržby 129,26 miliardy korun (o 7,4 miliardy nižší).

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
13. 3. 2020 11:49
Re: Otázka
https://www.idnes.cz/…503_automoto_fdv

Takže zakážeme všechny auto neomarxisti? Protože tohle se týká i EV pleček :-) :-)

Navíc se naplno ukazuje, kolik emisí dělaj letadla, lodě, jak klesaj emise, když půlka letadle a lodí stojí, když půlka číny nejede na plnou kapacitu a k tomu brzy třetina Evropy.
To najednou padaj emise co, i když jezdí auta. Holt to bude chtít aby letenka do Milána nestála 900 ale 3000, letenka do newyorku nestála 8 ale 14 a letenka do sydnes stála 45 a do dubaje a na seyychely 30 a takovej výlet do brazílie aby stál rodinu se 4 členy tak 400 táců. A kdo naléta soukromě víc jak 15000 km ročně a obchodně víc jak 25000 km, tak přirážka k letence +30%.
A nevozily se tuny cetek z asie do Evropy a USA a začlo se vyrábět v Evropě a v USA. Pak nám klesnou emise z letecké, lodní a kamionové dopravy o 40% dlouhodě i bez nesmyslných EV :-)
A emise z průmyslu o 30% díky modernější a ekologické výrobě mimo asii.
12. 3. 2020 21:05
Re: Re: Hmm
Kameňáček😂😂😂
12. 3. 2020 20:22
Re: Otázka
Jo a tuhle fotku jsem videl v mediich po cele Evrope :yes:
12. 3. 2020 18:57
Otázka
A co s tím budou proboha dělat! :-O :D :-! :-[]
12. 3. 2020 17:20
Re: Kuna z čech pěkně pokouše zasekanej software VW iD
..navíc u Hyundaie se jezdí už nějakej ten pátek i na vodík,včetně kamionů..pro vw krapet jako scifi.Jo Captur s 1.0 LPG..hmmm

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud