Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

I městské vozítko může po 15 letech vypadat jako nové. V Česku je na prodej Twingo s 5 tisíci km

Jan Zajíc Jan Zajíc 22. 8. 2019 • 01:04
7
Zobrazit náhledy (7)
Renault Twingo Renault Twingo

Když vám řeknu, že je v Česku na prodej auto vyrobené v roce 2003, které do dneška najezdilo jen pět tisíc kilometrů, čekali byste, že jde o levné městské vozítko?

Skoro bych se vsadil, že ne, že byste očekávali nějaký vzácný a drahý sporťák. Jenže k tomu má první generace Renaultu Twingo daleko.

A přitom toto malé francouzské auto opravdu u nás někdo prodává s nájezdem pouhých pět tisíc kilometrů. Jak už bylo napsáno, jde o exemplář z roku 2003.

V inzerátu se kromě toho uvádí, že vůz nejezdil v zimě, že byl garážovaný, že je po první majitelce a že je v "excelentně zachovalém stavu". Podobná slova sice najdeme v každém druhém inzerátu, ale pohled na fotky naznačuje, že tohle twingo s 1,2litrovým čtyřválcem je opravdu jako nové.

Na prodej je za 99 tisíc korun, což je samozřejmě o mnoho víc, než kolik stojí více jeté exempláře ze stejné doby.

Samozřejmě, Renault Twingo není žádná exkluzivita, s níž byste udělali mnoho parády, ale mě jednoduše fascinuje fakt, že někdo s levným městským automobilem najezdil za víc než 15 let jen 5 tisíc kilometrů.

Navíc francouzskému drobkovi s "žabím výrazem" musíme nechat, že jde o důležité a zajímavé auto (možná i budoucí klasiku, kdo ví), které způsobilo malou revoluci. V mini balení nabídlo totiž v roce 1993 jednoprostorovou karoserii, v níž bylo překvapivě dost místa. 

Zadní lavice se dala posouvat v rozsahu 170 mm a dělit v poměru 1:1. Díky posuvu lavice jste si tak mohli vybrat, zda potřebujete místo ve druhé řadě, nebo naopak velký zavazadelník. Jeho základní objem se v závislosti na poloze lavice měnil od 168 do 261 litrů. Pokud byla lavice zcela vzadu, měli cestující na nohy více místa než v luxusních limuzínách. Samozřejmě na úkor zavazadel.

První generace se vyráběla do roku 2007, kdy Renault představil nástupce. Vznikly přibližně dva miliony kusů.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku