Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

I ze Simsonu se dá udělat parádní café racer. Jak se vám líbí tento kousek?

Jan Zajíc Jan Zajíc 2. 6. 2021 • 05:29
27
9
Zobrazit náhledy (27)
Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok Stahlgut Amok

Malé motorky značky Simson jsou často vůbec prvním motocyklem, na který se mnozí současní motorkáři posadili.

Mezi nejznámější produkty výrobce z města Suhl, které v letech 1949 až 1990 leželo na území tehdejší socialistické Německé demokratické republiky, patřily modely S50 a S51.

S typem S50 Simson přišel v roce 1975 a vyráběl se do roku 1980, kdy jej nahradil vylepšený model S51. Oba stroje si oblíbili zejména mladí lidé, pro které často představovaly první skutečné seznámení se světem motorek.

V průběhu let vzniklo několik variant, které se lišily zaměřením i výbavou, populární bylo například provedení Enduro.

A právě Simson S50 posloužil jako základ pro jednu velice zajímavou přestavbu, během níž se z malé motorky stal malý café racer.

Asi vás nepřekvapí, že mimořádně stylový stroj vznikl v Německu a že ho má na svědomí člověk, který na Simsonech vyrostl. Jmenuje se Basti a neobvyklý café racer postavil pro svého kamaráda Martina. Tahle dvojice ostatně malé motorky a mopedy z bývalého východního bloku miluje, jejich úpravám se věnuje pod značkou Stahlgut.

Basti S50 kompletně přepracoval, využil při tom řadu nových nebo upravených dílů, až ze Simsonu v sériové podobě v podstatě zůstal jen motor. Dokonce i třístupňová převodovka pochází z novějšího motocyklu. Zajímavé také je, že tvůrce neřešil výkon.

Motor, tedy dvoutaktní jednoválec o objemu 50 kubických centimetrů a výkonu 3,6 koně, nechal v sériové podobě jednoduše proto, že od začátku stavěl především stylový "showbike", něco jako umělecké dílo, které má především dobře vypadat. 

Jak se mu to podle vás povedlo?

Související články

Témata
Avatar - lamal
3. 6. 2021 13:26
iste
ked mas k nicomu 30 tisic tak ich mozes nasolit aj do babetty a urobit z toho automaticcafécityrejser... takychto prestavieb su mraky, je to hlavne o tom byt ochotny do toho natlacit vela penazi ... niektore su isto vydarene
3. 6. 2021 12:57
Café racer Simson
Krásná práce, obdivuji každou motorku, která prošla šikovnýma rukama. V tomto případě je rozhodně možné mluviti o velmi hezkém a navíc technicky nápaditém kousku. Díky za článek i obrázky. S. Horák
3. 6. 2021 12:32
Re: Motor a převodovka....
Hmm, video jsem si nepustil....
3. 6. 2021 07:40
Re: Motor a převodovka....
o tříkvaltu ve videu mluví čas cca 1:50, ale pointa tohodle řešení mi taky uniká
3. 6. 2021 06:36
Re: Nepochopil
Mně to připadá spíše jako přestavba na podivný chopper ....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku