Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Indickou automobilovou značku Ambassador koupil Peugeot

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 13. 2. 2017 • 14:45
13
Indická společnost Hindustan Motors prodala za 12 milionů dolarů (305 milionů Kč) automobilovou značku Ambassador francouzské firmě Peugeot.

Vozy, které v Indii patřily k prestižním a využívali je i ministři, se nevyrábějí od roku 2014. Z kontraktu není zřejmé, zda Peugeot výrobu obnoví.

Jak upozornila stanice BBC, vzorem pro ambassadory byl britský vůz Morris Oxford. Značka Ambassador byla v Indii po tři desetiletí nejvíc prodávaným vozem. Společnost Peugeot je v Indii zastoupená od poloviny 90. let.

Vozy Ambassador byly symbolem Indie od 60. do 80. let a byly na trhu jediným luxusním automobilem vyráběným ve velkém. Byly ceněny pro prostorný interiér i zavěšení kol, které bylo výhodné pro indické silnice. V Indii to byl první naftový vůz a jako jeden z prvních nabízel klimatizaci. Má za sebou ale prudký ústup ze slávy - zatímco v polovině 80. let se ročně prodávalo přes 20.000 kusů, v roce 2013 to bylo už jenom 2000.

Ambassadory měly ale také notorické chyby - ruční brzda většinou nefungovala a indičtí řidiči se museli naučit startovat do kopce s pomocí brzdy a plynu. Kontrolní ukazatele často dávaly pochybné údaje, brzdy nebyly příliš spolehlivé a volant se nedal zamknout.

Související články

Témata
Avatar - JiRkA997CZ
14. 2. 2017 18:11
Re: A jej :p
Pežot jsem nikdy nevlastnil a mám k tomu dobrý důvody :). Tu 106ku jsem zkoumal dopodrobna. Motor 1.1 motronic tuším kolem 50kW. Debilně řešenej vejfuk, v motorovým prostoru, zkřehlý plasty v motor prostoru, zavěšení výfuku poddimenzovaný, jen jeden tlumič výfuku (ale byla to 3D verze, tak dejme tomu). Když seženete náhradní dveře, tak některé nepasují, brzdy na sračky po 120k (nejlíp fungovala ručka). Lak se loupal jak dobře uvařený vajíčko, a to bylo auto garážovaný. Na ráfky na 3 šroubech jsme už namířili s kamarády mnoho vtipů. Pneumatika zespoda kufru měla totálně prohnilý držáky. V zadním svetlometu hladina vody. Mohl bych tady toho vyjmenovávat víc... A zajímavý že člověk s inteligencí 15 letýho kluka studuje docela těžkou vejšku ;) Popravdě jsem tak trochu i chtěl rýpnout do vosího hnízda a vidět reakce, namísto toho byly jen zbabělý disliky :-(
14. 2. 2017 17:54
Re: A jej :p
Na patnáctiletého puboše dobrý příspěvek, pokud je ti ovšem více tak rychle dospěj. Peugeot jsi nevlastníl, ale jsi chytrý jak Soryjako Ojeb.
Avatar - JiRkA997CZ
14. 2. 2017 16:55
Re: A jej :p
Koukám, pežoťáci se s těmi 7 palci dolů činí :D
Jsou to mý pravdivý zkušenosti se třemi pežoty ve kterých jsem jel. Dislikeři se tedy zastávají naleštěnýho h*vna.
Ten první Pežot byla 106 ka 1998, druhej tuším 308 200x
EDIT: 6 disliků ubylo, zajímavý
Re: Z Hindusianu Peugeot snadno a rychle!
Čo je Hindusian? Nejaká nová značka? Nepoznám...
Avatar - JiRkA997CZ
14. 2. 2017 12:03
Re: ČTK ?
Seděl, jeden takovej plast mi zůstal v ruce (z interiéru). Pak upadlo zavěšení výfuku. Taky uhnil konektor na alternátoru. Auto mělo asi 120 000km... Pak jsem se semtam projel v HDi, nevěřil jsem že to je nafta, protože to chlastalo víc jak benzinovej motor. Nakonec si jedna nejmenovaná firma koupila Peugeot boxer (ten novej) a protikorozní ochrana podběhů neexistuje... Plasty v interiéru se viklají, že jsem si chvíli myslel, že jsou sundavací... Takže Pežot je mrdka

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku