Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Infiniti staví v Evropě vlastní továrnu

Michal Fokt Michal Fokt 16. 10. 2013 • 12:51
16
Výrobní expanze japonské prémiové značky, určené primárně pro USA, začala. První mimoamerický závod, zaměřený čistě na Infiniti, se začal stavět ve Velké Británii.

Infiniti chce posílit svou přítomnost v Evropě (a nejen zde), přičemž klíčovým modelem pro tuto expanzi se má stát kompaktní hatchback Q30, jehož koncept byl představen v září ve Frankfurtu a jenž je evolucí studie Etherea z roku 2011. A protože právě starý kontinent bude patři k nejdůležitějším trhům pro tento kompakt, bude se vyrábět zde.

To ovšem není jediný důvod. Infiniti Q30 využívá platformu nového Mercedesu třídy A a není vyloučeno, že ji bude pro Japonce vyrábět sám Mercedes - ostatně stejně jako některé pohonné jednotky. Tudíž je místní výroba Q30 vhodná i logistických důvodů.

Infiniti se rozhodlo neexperimentovat a výrobní závod staví v britském Sunderlandu, tedy v místě, kde už desítky let probíhá produkce automobilů Nissan. Fabrika Infiniti sice patrně vznikne v těsném sousedství té Nissanu, bude na ní zcela však nezávislá a bude sloužit pouze produkci vozů Infiniti. Sunderland už je dnes místem s vůbec největším výrobním závodem mezi všemi japonskými značkami v Evropě, takže teď svou pozici ještě posílí.

Infiniti do stavby investuje 250 milionů liber a vznikne zde tisíc pracovních míst. Produkce Q30 bude postupem času doplněna o další, zatím blíže nespecifikované modely.

Témata
16. 10. 2013 21:28
Re: UK
Nissan ma nieco aj v Spanielsku, ak sa nemylim, Tam by im urcite ponukli lepsie dane. No mozno chceli premiovu krajinu, ale na tu sa uz nehra ani Audi ani Mercedes - Madarsko.
Avatar - pelikoš
16. 10. 2013 21:03
Re: UK
největší počty výroby v uk má nissan a proto je jasné,že se může výroba rozjet blízko matky
Avatar - pelikoš
16. 10. 2013 21:00
Re: ehm
doba se mění,krize je na ústupu
Avatar - pelikoš
16. 10. 2013 20:59
jojo
dobré zprávy od infiniti
infiniti jede :yes: :yes: :yes: ;-)
Avatar - pelikoš
16. 10. 2013 20:58
Re: Evropské Infiniti mohlo být z Polska
vím,že se mělo infiniti vyrábět u magny, ale myslel jsem že v grazu ;-)
jinak jestli se auto vyrábí v česku, polsku nebo rakousku je celkem jedno.jsou tam supervizoři a ty ohlídají kvalitu...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud