Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Infiniti staví v Evropě vlastní továrnu

Michal Fokt Michal Fokt 16. 10. 2013
16
Výrobní expanze japonské prémiové značky, určené primárně pro USA, začala. První mimoamerický závod, zaměřený čistě na Infiniti, se začal stavět ve Velké Británii.

Infiniti chce posílit svou přítomnost v Evropě (a nejen zde), přičemž klíčovým modelem pro tuto expanzi se má stát kompaktní hatchback Q30, jehož koncept byl představen v září ve Frankfurtu a jenž je evolucí studie Etherea z roku 2011. A protože právě starý kontinent bude patři k nejdůležitějším trhům pro tento kompakt, bude se vyrábět zde.

To ovšem není jediný důvod. Infiniti Q30 využívá platformu nového Mercedesu třídy A a není vyloučeno, že ji bude pro Japonce vyrábět sám Mercedes - ostatně stejně jako některé pohonné jednotky. Tudíž je místní výroba Q30 vhodná i logistických důvodů.

Infiniti se rozhodlo neexperimentovat a výrobní závod staví v britském Sunderlandu, tedy v místě, kde už desítky let probíhá produkce automobilů Nissan. Fabrika Infiniti sice patrně vznikne v těsném sousedství té Nissanu, bude na ní zcela však nezávislá a bude sloužit pouze produkci vozů Infiniti. Sunderland už je dnes místem s vůbec největším výrobním závodem mezi všemi japonskými značkami v Evropě, takže teď svou pozici ještě posílí.

Infiniti do stavby investuje 250 milionů liber a vznikne zde tisíc pracovních míst. Produkce Q30 bude postupem času doplněna o další, zatím blíže nespecifikované modely.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

UK
| 16. 10. 2013
Nissan ma nieco aj v Spanielsku, ak sa nemylim, Tam by im urcite ponukli lepsie dane. No mozno chceli premiovu krajinu, ale na tu sa uz nehra ani Audi ani Mercedes - Madarsko.
Avatar - pelikoš
UK
| 16. 10. 2013
největší počty výroby v uk má nissan a proto je jasné,že se může výroba rozjet blízko matky
Avatar - pelikoš
ehm
| 16. 10. 2013
doba se mění,krize je na ústupu
Avatar - pelikoš
jojo
| 16. 10. 2013
dobré zprávy od infiniti
infiniti jede :yes: :yes: :yes: ;-)
Avatar - pelikoš
Evropské Infiniti mohlo být z Polska
| 16. 10. 2013
vím,že se mělo infiniti vyrábět u magny, ale myslel jsem že v grazu ;-)
jinak jestli se auto vyrábí v česku, polsku nebo rakousku je celkem jedno.jsou tam supervizoři a ty ohlídají kvalitu...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku