Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Isuzu FL-IR odkazuje na mořskou faunu a nabídne autonomní jízdu v konvojích

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 10. 2019 • 08:07
4

Tokio se stane místem světové premiéry pro Isuzu FL-IR. Nepřehlédnutelný koncept tahače s autonomním systémem řízení.

Tokio bude hostit ve dnech od 24. října do 4. listopadu letošního roku 46. ročník Motor Show a Isuzu zde nebude chybět. Návštěvníkům vedle sériových modelů svých užitkových vozidel tato tradiční japonská značka představí i futuristický koncept tahače pro dálkovou dopravu.

Isuzu FL-IR bylo podle oficiálních materiálů společnosti Isuzu Motors Limited inspirováno mořskými savci, využívajícími k orientaci ultrazvuk. Zároveň byl design exteriéru tohoto tahače inspirován žraloky.

Koncept vedle svého vzhledu zaujme i pokročilými systémy pro autonomní řízení. Isuzu FL-IR je navrženo a vyvíjeno pro tzv. Platooning, což znamená jízdu nákladních vozidel v konvojích s minimálními rozestupy mezi nimi. Vozidla v těchto konvojích se řídí podle vedoucího tahače a jejich řidiči nemusí zasahovat do řízení.

Isuzu Motors Limited prozatím nabízí jen několik pohledu na exteriér konceptu FL-IR s důrazem na jeho LED osvětlení a v případě interiéru pouze zmiňuje, že se automaticky upraví v závislosti na tom, zda se vozidlo pohybuje v autonomním režimu nebo je ovládáno řidiče. Bližší informace k designu i technice konceptu FL-IR mají být k dispozici zároveň s jeho premiérou v Tokiu.

Zdroj: Isuzu Motors Limited

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku