Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Italové chystají restomod původního Fiatu Panda. V provedení do terénu

Jan Zajíc
Diskuze (4)

Italská společnost Inglourious Basterds Cycles se pustila do vývoje neobvyklého restomodu. Modernizovat totiž nechce nějaké sportovní nebo luxusní auto, nýbrž lidový Fiat Panda první generace.

První generace tohoto kultovního malého vozítka se vyráběla v letech 1980 až 2003 a podle dostupných informací za tu dobu vzniklo skoro 4,5 milionu exemplářů.

Firma Inglourious Basterds Cycles má přitom smělý plán, hranatou Pandu chce oživit v podobě offroadově vyhlížejícího auta s mild-hybridním pohonem a čtyřkolkou. V červnu by výsledek chtěla představit veřejnosti, zatím existují pouze počítačové návrhy.

Video se připravuje ...

Ty každopádně ukazují vůz, který sice vzor připomíná, současně se ale po designové stránce v některých detailech výrazně liší. Třídveřový hatchback má jinou kapotu, odlišnou přední masku, kulaté světlomety či svalnatější blatníky.

Kromě toho zaujme obrovskou světlou výškou (až 380 mm) a velkými koly. Výrobce dále slibuje skvělé terénní schopnosti, zajistit je má vylepšený podvozek, štědré nájezdové úhly a dvě uzávěrky diferenciálu.

O pohon se má postarat 1,2litrový čtyřválec o výkonu 55 kW spojený standardně s pětistupňovou manuální převodovkou. Zájemci však budou moci zvolit i automat. Motor bude vybaven mild-hybridní technologií, která mu pomůže několika kilowatty při akceleraci.

Interiér prý nabídne luxusní atmosféru, kožené čalounění a zřejmě digitální přístrojový panel. Zákazníci dostanou možnost vybrat si konkrétní typ kůže i barevné provedení, svůj vkus budou moci projevit také při výběru lakování karoserie. Zajímavostí je ve dveřích schovaný deštník od neapolské firmy Mario Talarico Ombrelli, která údajně dodává deštníky i britské královské rodině.

Společnost Inglourious Basterds Cycles plánuje v první fázi postavit 10 exemplářů, cena startuje na částce 58 tisíc eur, což je v přepočtu asi 1,37 milionu korun.

Jan Zajíc
Diskuze (4)

Doporučujeme

25. 2. 2023 07:22
Jako pěkný…
… ale za ty peníze tam mohl být trochu silnější motor, ne? Třeba 1.4MA ;-)
24. 2. 2023 20:05
Re: "V provedení to terénu."
Ok, ok. :-)
24. 2. 2023 20:03
Re: "V provedení to terénu."
Chybička se vloudila, už je opraveno :-!
24. 2. 2023 20:01
"V provedení to terénu."
Hezkej natpis... :-)