Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Italové udělali z klasické Alfy Romeo elektromobil. Má ale znít jako originál

Jan Zajíc Jan Zajíc 10. 11. 2020 • 12:41
22
33
Zobrazit náhledy (22)
Totem GT electric Totem GT electric Totem GT electric Totem GT electric Totem GT electric Totem GT electric Totem GT electric Totem GT electric Totem GT electric Totem GT electric Totem GT electric Totem GT electric Totem GT electric Totem GT electric Totem GT electric Totem GT electric Totem GT electric

Přestavby klasických aut elektromobily jsou v módě. Do jedné se pustila i italská společnost Totem Automobili, která představila elektrickou verzi jedné známé Alfy Romeo.

Inspirací pro novinku byla Alfa Romeo Giulia GTA, jedno z nejslavnějších italských aut 60. a 70. let.

Základem přestavby je Alfa Romeo Giulia GT Junior, kterou však tvůrci do šroubku rozebrali. Ve finále tak z dárcovského vozu zůstalo jen asi 10 % původních komponent, všechno ostatní je zbrusu nové. Vůz dostal například celohliníkovou platformu, která se dokáže vypořádat s velkým výkonem. Karoserie, výrazně širší než u originálu, je z uhlíkových vláken.

Výkon je ve srovnání s "originálem" opravdu podstatně větší. Totem Automobili slibuje 386kW elektromotor, točivý moment dosahuje 940 newtonmetrů. Akcelerace z klidu na stovku má být otázkou 3,4 sekundy, maximální rychlost činí 245 km/h.

Elektrická energie je uložena v baterii o kapacitě 50,4 kWh, zajišťující údajně dojezd až 360 kilometrů.

Pohonná soustava nabídne také několik zvláštností. Výrobce například dodal kontrolu rozjezdu (launch control) nebo driftovací režim. Nás ale nejvíc zaujalo vybavení několika reproduktory, z nichž má hrát zvuk simulující hluky skutečného spalovacího motoru klasické Alfy Romeo.

V podstatě nový je podvozek. Vpředu najdeme zavěšení MacPherson, zatímco vzadu, kde je umístěn elektromotor, došlo na víceprvkovou zadní nápravu. Vůz dostal nastavitelné tlumiče Bilstein.

V interiéru zaujmou karbonová sedadla, je tu také volant Momo a mechanická ruční brzda. Palubní deska má připomínat vzor v podobě Giulie GTA, nechybí ale moderní prvky jako digitální ukazatele, klimatizace nebo bezklíčové startování. A také je tu spousta dřeva a kůže.

Přesnou podobu si však budou moci určit zákazníci. Za kolik jim Totem Automobili svůj elektrický restomod nabídne, ale zatím nevíme.

Související články

Témata
Avatar - speedfred
13. 11. 2020 00:23
Re: EV hejtery
Mne by bolo skôr ľúto drať QV.
PS: bol som s jedným čo má už cca 100tis km a zatia v poho. :yes:
12. 11. 2020 17:18
Re: Naxrat do dlaní...
Přesně tak, na takové prznění se fakt nedá nic pozitivního napsat! :-( :-( :-( :no: A celá absurdita je dokonána, když ještě budou ten božský zvuk alfáckého DOHC pouštět z repráků! Může ještě někdo pochybovat o totální dementnosti dnešní automobilové doby?!
Avatar - wakantanka
12. 11. 2020 10:03
Re: EV hejtery
Mne by to bolo ľúto drať ako daily driver. :-)
Avatar - Ja Prvni 123
11. 11. 2020 20:01
Naxrat do dlaní...
a nepustit k vodě!

Taková krásná Alfa... a takhle zčubená.
11. 11. 2020 18:53
Re: Re: Proč ještě není
Ok,dik moc ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud