Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Iveco proměnilo kabinu nového tahače S-Way v tělocvičnu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 16. 7. 2019 • 05:47
24
Zobrazit náhledy (24)
Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab Iveco Fit Cab

Kabiny moderních tahačů pro dálkovou dopravu nabízejí řidičům dostatek prostoru nejen pro samotné řízení a odpočinek, ale Iveco prostřednictvím konceptu Fit Cab předvádí, že si v nich lze i zacvičit.

Řidiči nákladních vozidel drtivou většinou času ve svém zaměstnání sedí, což může na první pohled vypadat jako poměrně příjemná skutečnost, ale opak je pravdou, protože dříve či později má většina z nich zdravotní problémy.

Iveco se rozhodlo prostřednictvím konceptu Fit Cab na základech nového modelu S-Way nabídnout řešení v podobě výbavy, s níž není problém udržovat si fyzickou kondici na vysoké úrovni. Řidič může, i když vlastně vůbec nemusí opustit kabinu svého vozidla, protože v ní má vybavení, s nímž si může důkladně procvičit prakticky každou část těla.

Interiér kabiny nabízí řadu cvičebních pomůcek pro posilování svalů, mezi nimiž nechybí více směrová kladka, hrazda, stepper, sada činek a posilovacích pásů. Pro cvičení lze využít i exteriér kabiny s výsuvným schůdkem na přídi a řadou kotevních bodů pro speciálně navržené cvičební pomůcky.  

Koncept Fit Cab nabízí skutečně slušně vybavenou posilovnu, ale do sériové výroby prozatím nemíří. Iveco jej bude využívat v rámci zákaznických workshopů pro zpětnou vazbu pro další vývoj. Poprvé se tak má stát 19. července letošního roku během závodů Mistrovství Evropy tahačů 2019 na okruhu Nürburgring.

Zdroj: Iveco

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku