Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jaguar XE SV Project 8 má nový rekord. Je nejrychlejším sedanem na Laguna Seca!

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 16. 9. 2018 • 13:21
15
3
Zobrazit náhledy (15)
Jaguar XE SV Project 8 Jaguar XE SV Project 8 Jaguar XE SV Project 8 Jaguar XE SV Project 8 Jaguar XE SV Project 8 Jaguar XE SV Project 8 Jaguar XE SV Project 8 Jaguar XE SV Project 8 Jaguar XE SV Project 8 Jaguar XE SV Project 8
Jaguar XE SV Project 8 před necelým rokem pokořil německý Nürburgring a letos stanovil nový rekordní čas pro sériové sedany na kalifornském okruhu Laguna Seca.

Britská automobilka Jaguar ve spolupráci s magazínem Motor Trend vyslala nejostřejšího zástupce své modelové řady XE, jímž je stále SV Project 8, na slavným kalifornský okruh Laguna Seca s jediným cílem.

Tím se stalo stanovení nového nejrychlejšího času na jedno kolo pro sériové sedanu. Cíle bylo dosaženo a Randy Pobst s XE SV Project 8 zajel jedno kolo, jehož délka je 3,6 km v čase 1 min. 37,54 sekundy. Nový rekord byl stanoven a ten dosavadní, který s časem 1:38,52 držel Cadillac CTS-V modelového roku 2016, padl.

Jaguar XE SV Project 8 pohání kompresorem přeplňovaný zážehový osmiválec spárovaný s osmistupňovou samočinnou převodovkou Quickshift. Název je příznačný, jelikož převodovka zvládá měnit převod za pouhých 200 milisekund. Nejvyšší výkon 441 kW je přenášen na všechna čtyři kola, která jsou obuta do pneumatik Michelin Pilot Sport Cup 2. Z klidu na stovku vůz zrychlí za 3,7 sekundy a dosahuje maximální rychlosti přes 320 km/h.

Produkci extrémního sedanu má na starosti divize Jaguar Land Rover Special Vehicle Operations. Zákazníci mají možnost volby jednoho ze dvou provedení, z nichž to první nabízí čtyřmístný interiér, v němž jsou přední sedadla s hořčíkovými rámy, zatímco to druhé je díky ochranné kleci a karbonovým předním sedadlům s čtyřbodovými pásy pouze dvoumístné.

Jaguar nezapomíná připomenout, že produkce modelu XE SV Project 8 je omezena na 300 vozů a jeho cena je ve Velké Británii stanovena na 149.995 britských liber (zhruba 4.320.000 Kč).

Související články

Témata
Avatar - euro89
16. 9. 2018 20:16
Re: Amikov
Asi zalezi na tom, na ktery kontinent chce ktera automobilka cilit. V USA je Laguna Seca podobne legendarni, jako v Evrope Nürburgring. A Jaguar chce nejspis utocit na obou stranach atlantiku. :-)
16. 9. 2018 17:36
Re: Amikov
No, takovej rekord ještě Škoda Kokodák nemá... Třeba tam vyrazit s širokou skupinou objektivních novinářů a napsat o tom aspoň tři články. >:D

Ale vážně. Pominu-li některý "tuzingový" variace (třeba to křídlo), který ale musej fakt fungovat, pak to vypadá neskutečně super. To musí bejt dobrá střela. :-)
Avatar - wakantanka
16. 9. 2018 13:52
Amikov
ocividne nejaky Nurburgring nechava lahostajnych, takze novy ciel je rekord na Laguna Seca? :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku