Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jaguar XK se může vrátit jako vlajková loď nové rodiny sportovních modelů

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 22. 5. 2018 • 00:29
35
10
Zobrazit náhledy (35)
Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK Jaguar XK
Jaguar sice v současnosti slaví obchodní úspěchy se svými SUV, jimž hodlá věnovat velkou pozornost i v blízké pozornosti, ale vedle nich chce nabízet i novou rodinu sportovních automobilů.

Jaguar v současnosti reprezentují pro britskou značku tradiční sedany v podobě modelů XE, XF a XJ, vedle nich jsou v nabídce dvoumístná kupé a roadstery F-Type, ale hlavní pozornost a obchodní úspěchy dnes přitahují SUV F-Pace a E-Pace, která doplní elektrický crossover I-Pace.

Právě díky tomu, že se SUV značky Jaguar obchodně daří, se objevují spekulace o možném konci jejích sportovních modelů. Hanno Kirner, který dohlíží na strategii Jaguar Land Rover pro příští desetiletí, v rozhovoru pro britských Autocar ale uvedl, že automobilka zůstává oddána segmentu sportovních vozů.

Hanno Kirner zároveň potvrdil, že F-Type i přes četné komentáře, zmiňující, že nesplnil očekávání vedení značky Jaguar, představuje úspěch. Nejedná se přitom pouze o prohlášení, které má vylepšit mediální obraz modelové řady, ale s ohledem na současnou situaci na trhu, kdy prakticky na celém světě vládnou SUV s crossovery jsou sportovní kupé, roadstery a kabriolety jednoduše v menšině a nemohou dosahovat takových prodejních výsledků jako v minulosti, kdy byly jedinou alternativou k běžným modelům.

Jaguar i s ohledem na tuto skutečnost a své tradice nehodlá segment sportovních vozů opustit, ale naopak jej chce podobně jako například Porsche rozvíjet. Díky tomu se máme do konce desetiletí dočkat nové generace modelu F-Type a následně i oživení modelové řady XK. Ta má sdílet techniku s novým F-Type, ale díky prodloužené platformě nabídnout interiér s uspořádáním 2+2.

Pod kapotou nové generace F-Type mají pracovat přeplňované dvoulitrové čtyřválce a vrcholné verze se pak mají s XK dělit o řadové šestiválce, které budou k dispozici s v několika provedení, lišících se svými výkony.

Jaguar XK v nové podobě může dorazit kolem roku 2021 a navázat na tradiční linii velkých cestovních kupé, přerušenou v roce 2014 ukončením výroby stejnojmenného modelu. Ten byl na trhu v letech 2006 až 2014 a navazoval na řadu XK8 z let 1996 až 2006, jejímž přímým předchůdcem byl XJ-S, který byl na trhu 21 let.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
24. 5. 2018 11:09
Re: Plus i minus
špičkový model by měl být F-Type, tohle nové XK a chce to nutně novou řadu XJ.

V arábii frčí leccos, D3, rollsy, bentley, ferrari, lambo, toyoty, lexusy, ameriky....
Avatar - Pekelná Micinka
23. 5. 2018 17:39
Re: Plus i minus
Jaguaru chybí nějakej špičkovej model - výkladní skříň, něco, co by oprávněně vytvářelo hype. Totálně to zabili s C-X75, kterej by se prodal krize nekrize a od té doby nic. Musím říct, že marketingově mě Jag unudil k smrti, pořád samé SUV/crossovery a jejich koncepty. Vpodstatě se dá pochopit, proč je právě v arabských zemích vidět zejména D3 modely a modely koncernově spřízněných značek plus Ferrari. I ta Toyota je tam, řekl bych, tak nějak populárnější.
Avatar - Pekelná Micinka
23. 5. 2018 17:24
A bude vonět po fialkách.
Počkejme, uvidíme... Abychom se nakonec nedivili a to nemyslím v pozitivním vyznění.
Avatar - Barrichello
23. 5. 2018 09:33
Re: Plus i minus
Tata, Jaguar a Land Rover zas tak malá firma není.
Ono BMW taky není až tak obří.

Sou rozhodně větší koncerny.
Jde o to kolik těch V8 je kdo schopnej prodat - a to zejména na trzích, kde se tyhle motory ještě kupují jako jsou USA, Kanada, arabské státy atd.
Avatar - Barrichello
23. 5. 2018 09:31
Re: Plus i minus
Je rozhodně dobře že bude nové velké GT kupé jako je XK. Zato Jagu palec :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud