Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jak by to vypadalo, kdyby Opel postavil sportovní auto? Tohle by se nám líbilo

Jan Zajíc Jan Zajíc 12. 10. 2020 • 14:30
18
1
Zobrazit náhledy (18)
Opel Gran Turismo Opel Gran Turismo Opel Gran Turismo Opel Gran Turismo Opel Gran Turismo Opel Gran Turismo Opel Gran Turismo Opel Gran Turismo Opel Gran Turismo Opel Gran Turismo Opel Gran Turismo Opel Gran Turismo Opel Gran Turismo

I když Opel není automobilkou, kterou by vyloženě proslavila výroba sportovních vozů, několik zajímavých přece jen nabízela.

Je tu třeba Opel GT z přelomu 60. a 70. let, dále můžeme zmínit model Manta, lehký Speedster s motorem uprostřed (který vyráběl ve své továrně Lotus), moderní GT ze začátku současného tisíciletí nebo třeba legendu 90. let Calibru. A zapomenout nesmíme na ostré verze Opelů s označením OPC.

Zvláštní kapitolou pak jsou závodní Opely, mezi nimiž bychom našli zajímavé bestie, například Vectru GTS V8 DTM se čtyřlitrovým osmiválcem o výkonu 355 kW. Jejím předchůdcem v německém šampionátu cestovních vozů byla Astra V8 Coupé, kterou Opel dokonce ukázal i v silniční verzi s označením OPC X-treme se 444koňovým motorem. Zůstalo ale jen u konceptu, na výrobu nakonec nedošlo. Okruhovou verzi měla i Calibra a značka Opel se objevovala i v jiných odvětvích motorsportu.

Byly to možná vzpomínky na výše uvedené vozy, včetně těch závodních, které přivedly designéra jménem Juman Son (podle informací u svého profilu na webu Behance.net pracuje pro Mitsubishi Motors) k nápadu vytvořit vlastní vizi sportovního stroje značky Opel.

Son při tvorbě návrhu pracoval s designovými prvky, které jsou pro současné vozy německé automobilky typické. Juman ostatně přiznává, že se mu aktuální vzhled Opelů líbí.

Jeho představa má minimalistickou masku chladiče, na níž navazují úzké světlomety s charakteristickým světelným podpisem. Nechybí dvoubarevné provedení karoserie, což je další záležitost, na níž Opel aktuálně sází. Virtuální sporťák také celkově působí velice uhlazeným dojmem.

Ten trochu nabourává agresivní body kit s velkým předním spoilerem, výraznými prahy a nápadným difuzorem. Dostalo se i na obrovské zadní křídlo. Son však auto tvaroval jako okruhové náčiní, takže se tomu nelze divit.

Mezi zajímavé detaily patří také otvory v přední kapotě nebo žaluzie místo zadního okna. Určitě nemusíme zdůrazňovat, že podobný Opel se v blízké budoucnosti určitě na silnicích neobjeví. Bohužel.

Video se připravuje ...

Související články

Témata
Články odjinud