Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jedete na dovolenou do Chorvatska? Cestou vám hrozí absurdně vysoké pokuty! (video)

Jan Mička Jan Mička 30. 6. 2017
14
Řada českých občanů si léto bez dovolené v Chorvatsku snad ani neumí představit. Rozpočet však může výrazně nafouknout i třeba jedno nedání znamení o změně směru jízdy!

360p720p

Podle odhadů letos vyrazí na dovolenou do Chorvatska až tři čtvrtě milionu občanů České republiky. Osobně jsem toho názoru, že například můj oblíbený Zadar není tak daleko, abych tam musel letět letadlem, cestou autem se navíc dá navštívit spousta krásných míst. Třeba rakouská ledovcová jezera. Jenže zatímco většina posádky se může v klidu kochat krajinou, řidič by se měl mít neustále na pozoru. I za relativně malá pochybení totiž mohou hrozit vysoké pokuty.

Kolegové ze zpravodajského serveru E15.cz zpracovali krátké video, ve kterém jsou hezky vidět finanční postihy za vybrané přestupky, kterých se můžete během cesty do Chorvatska dopustit. Berou v úvahu trasy přes Slovensko, Rakousko a Maďarsko.

Věděli jste například, že za nedání znamení o změně směru jízdy vám můžou v Rakousku udělit pokutu vyšší než 50.000 Kč, a že v případě nezaplacení pokuty vám mohou i zabavit auto? Totéž hrozí i v případě, že v Maďarsku nezaplatíte pokutu na místě, přičemž u nejzávažnějších přestupků můžete „vysolit“ až 30.000 Kč. Je toho však mnohem více…

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Miestny Chorváti mi povedali, ...
| 2. 7. 2017
Moja reč. Presne týchto, že východ slnka v Chorvátsku, tam stretávam.
A začiatok prebieha asi takto: Celý deň sa stresujú a behajú so ženou po nákupoch. Potom ho žena pošle na 2 hodiny do postele a o 22:00 marš za volant! Pritom ten chudák bol naposledy hore celú noc na svadobnú noc. ;-)
Miestny Chorváti mi povedali, ...
| 2. 7. 2017
normální je jezdit takové dálkové trasy přes den a v noci přespat někde po cestě....k čemu je řidiči že v pátek večer vyjede nonstop jede na krev..aby pak v sobotu ráno padl totálně nevyspanej a další den dva než se z toho vzpamatuje?
Zbytečně zastrašujicí článek
| 1. 7. 2017
jak víš že to sou rakušáci? 90% aut na trase Mikulov Ostrava jsou poláci,kteří maj jen auta z rakouských půjčoven na přejezdy z Vídně kde pracují domů.
Vytáčím domácí řidiče v Chorvatsku a v Rakousku
| 1. 7. 2017
A ja keď vidím že zdržiavam, zastavím kde sa dá, pustím pred seba a v pohode idem ďalej.
Ale nikdy som nevidel Chorváta v kolóne pokrikovať a mávať. Naopak, sú podstatne kľudnejší vodič ako Slováci, Česi a Poliaci. Hoci predsudky hovoria opak.
Pokuty - co ale ty POPLATKY !
| 1. 7. 2017
Mě už to třeba odradilo a tak raději investuju do českého turuchu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku