Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ještě se nevyrábí, ale už jej lze řídit: Na PlayStation přijíždí elektromobil od Sony

Lukáš Volšický
Diskuze (3)

Gran Turismo 7 představuje novou dubnovou aktualizaci. Spolu s virtuálním konceptem Škoda Vision Gran Turismo si nově můžete vyzkoušet i americký muscle car Chevrolet nebo elektromobil vyvinutý Sony ve spolupráci s Hondou.

Už přes 25 let dává závodní herní série Gran Turismo automobilovým nadšencům šanci řídit virtuální moderní sporťáky i závoďáky, veterány i koncepty podle reálných předloh na závodních okruzích z celého světa. V nejnovějším pokračování populárního titulu pro herní konzoli Sony PlayStation 5 si navíc nově můžete vyzkoušet i nový elektromobil, který se teprve bude vyrábět.

S nejnovější bezplatnou aktualizací 1.46 můžete v Gran Turismo 7 v teple vašeho obýváku řídit nový elektromobil vyvinutý japonským gigantem ve světě elektrospotřebičů Sony v kooperaci s automobilkou Honda. Oficiálně se jmenuje Afeela EV Sedan a poprvé se představil na letošním americkém veletrhu technologických novinek CES v Las Vegas.

Příjezd budoucího produkčního elektromobilu od Sony do nejnovějšího Gran Turismo 7 snad ani není překvapením, protože Sony je vydavatelem herních titulů od vývojářského studia Polyphony Digital i výrobce konzole PlayStation. A vy si jej odteď můžete vyzkoušet, aniž byste se museli zajímat o maximální dojezd nebo nabíjení.

I ve virtuální realitě prototyp elektromobilu Afeela EV Sedan disponuje dvojicí elektromotorů s kombinovaným výkonem 483 koní. Elektrickou energii čerpá z vysokonapěťového akumulátoru s kapacitou 91 kWh a zvládne vyvinout maximální nabíjecí výkon až 150 kW po připojení ke stejnosměrné dobíjecí stanici typu DC.

Pochopitelně jej můžete řídit i s realistickým pohledem z kabiny, abyste si užili minimalistického interiéru se dvěma velkými obrazovkami a netradičně tvarovaným volantem bez vrchní části věnce.

Spolu s elektromobilem Afeela EV Sedan se s novou aktualizací v Gran Turismu 7 objevuje i legendární americký muscle car Chevrolet Chevelle SS ročníku 1970 a futuristický virtuální koncept elektrického závodního speciálu Škoda Vision Gran Turismo. Historicky poprvé se v nejslavnějším závodním simulátoru objevuje i naše tuzemská značka Škoda.

Lukáš Volšický
Diskuze (3)

Doporučujeme

30. 4. 2024 09:37
test test
test test
28. 4. 2024 21:11
jeste ze te mame
Diky za rozbor :D
Avatar - Horký Rom
28. 4. 2024 13:10
moc líbí
Honda, Toyota, Mazda tři automobilky z Japonska ( Renault–Nissan–Mitsubishi Alliance nechám stranou) a tři stejné automobilky, které budou mít už nejspíš za dva roky velké problémy. To, co Honda nabízí jako koncept za dva roky, se prodává v Číně a Koreji už teď. Nic převratného se nekoná. Nebudou schopní konkurovat. Dva, tři roky je teď v automobilovém průmyslu stejně dlouhá doba, jako v oblasti výroby chytrých telefonů. Hodně se zrychlil inovační cyklus. Parametry dojezdu a dobíjení budou zase už někde jinde.