Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kamaz a Cummins budou vyvíjet elektrická užitková vozidla

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 11. 2018 • 11:16
3
1
Memorandum o porozumění, které je zaměřeno na vývoj elektrifikovaných pohonných systémů pro novou řadu vozidel, podepsali zástupci automobilky Kamaz a společnosti Kamaz.

Ruský Kamaz i severoamerických Cummins v případě pohonných jednotek charakterizují především vznětové motory, ale obě společnosti se věnují i alternativním pohonným systémům.

Kamaz se mimo jiné podílí na vývoji a výrobě v loňském roce představených elektrických mikrobusů s autonomními systémy řízení a zmínit lze i dodávky elektrických autobusů KAMAZ-6282 pro dopravní společnost Mosgortrans, zajišťující hromadnou dopravu v Moskvě.

Cummins pak například v loňském roce představil plně funkční koncept tahače AEOS, jehož pohonný systém tvoří pouze elektromotor a baterie s kapacitou 140 kWh, s níž se má jeho dojezd na jedno nabití pohybovat kolem 160 km.

Memorandum o porozumění mezi společnostmi Kamaz a Cummins, které za první jmenovanou podepsal její výkonný ředitel Sergej Kogogin a za druhou Tom Linebarger, předseda představenstva a generální ředitel, je zaměřeno na vývoj elektrifikovaných pohonných systémů pro novou řadu vozidel značky Kamaz.

Cummins má podle dohody vyvíjet a dodávat elektrické pohonné systémy pro středně těžká nákladní vozidla a městské autobusy značky Kamaz. Vedle toho pak mají obě společnosti spolupracovat na vývoji hybridního pohonného ústrojí pro těžká nákladní vozidla.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
3. 11. 2018 13:20
Autore
kurňa co je? V první větě....podepsal kdo ...Kamaz sám se sebou....?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku