Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kawasaki Ninja H2 se připravuje na nové rychlostní rekordy v Bonneville

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 25. 7. 2018 • 09:02
10
Zobrazit náhledy (10)
Kawasaki Ninja H2 Carbon Kawasaki Ninja H2 Carbon Kawasaki Ninja H2 Carbon Kawasaki Ninja H2 Carbon Kawasaki Ninja H2 Carbon
Kawasaki Team 38 se chce s Kawasaki Ninja H2 zapsat do historie a míří na Bonneville Speed Week. Cílem je stanovit nový rychlostní rekord.

Kawasaki Ninja H2 představuje v současnosti jeden z nejrychlejších jednostopých strojů, s nimiž lze legálně vyrazit na běžné silnice. Vlajková loď své značky ohromuje vedle své rychlosti i svým designem a technikou v čele s kompresorem přeplňovaným litrovým čtyřválcem.

Schopnosti tohoto motocyklu velmi dobře demonstroval pětinásobný mistr světa supersportů Kenan Sofuoglu, když s provedením Ninja H2R pokořil rychlost 400 km/h. Zde stojí za to připomenout, že tato verze není homologována pro běžný silniční provoz a disponuje výkonem 228 kW (310 k).

Kawasaki Team 38 si pro Bonneville Speed Week, který se má letos konat od 11. do 17. srpna, připravuje stroj, jehož základem je model Ninja H2. Ten je schválen pro běžný silniční provoz a ve své sériové podobě se pyšní výkonem 150,8 kW (205 k).

Pro rekordní jízdy na solních pláních má být Kawasaki Ninja H2 upravena podle pravidel třídy, v níž startuje. Samotný Kawasaki Team 38 se k těmto úpravám prozatím příliš nevyjadřuje, ale zmiňováno je jisté zvýšení výkonu.

Kawasaki Team 38 chce v letošním roce během Bonneville Speed Week stanovit se silniční Kawasaki Ninja H2 nový rychlostní rekord a zároveň navázat na své úspěchy z minulosti. Z nich lze zmínit start s Ninja H2R na solných pláních v roce 2016. Tehdy se povedl pokořit rychlost přes 360 km/h.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud