Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kde se u nové Cupry Leon otevírá kufr? Ne tam, kde byste řekli

Lukáš Volšický
Diskuze (3)

Faceliftovaná Cupra Leon se představila s designovým vylepšením, které si vyžádalo přesunutí otevírání zavazadlového prostoru. Jak se to dělá?

Pro koncern Volkswagen je letošek velkým rokem faceliftů. Po modernějším Golfu a Octavii se koncem dubna odhalila modernizace také pro španělskou Cupru Leon. Sportovně-stylová značka ji uvádí s výraznějšími rysy svého nejmodernějšího designového jazyka a vylepšila ji i pokročilejším infotainmentem s novou 12,9“ centrální dotykovou obrazovkou po vzoru už dříve vylepšených koncernových sourozenců.

Modernější Cupra Leon se současně předvádí i s vylepšenou zádí a vůbec poprvé má osvětlené zadní logo. A to je hlavní důvod, proč automobilka musela přesunout ovládací prvek pro otevírání pátých dveří karoserie, avšak jej umístila tam, kde byste jej rozhodně nečekali.

Už jej nenajdete pod vyklápěcím znakem ani novým pevným znakem, protože inženýři umístili otevírací tlačítko do spodního okraje pravého zadního světla. Jednoduše jej stisknete a zavazadlový prostor se otevře pomocí elektromotorů. V praxi to můžete vidět v kratičkém videu na instagramovém profilu motoreport_.

Jsme zvědaví, jak bude nové ovládání fungovat v reálném životě. Jak moc se bude špinit? A jak příjemně se s ním bude pracovat s náručím plných různých věcí, které si chcete uložit do zavazadlového prostoru? O tom vás budeme informovat v našem budoucím testu.

Video se připravuje ...

Lukáš Volšický
Diskuze (3)

Doporučujeme

Avatar - iudex
21. 5. 2024 09:56
Re: To je teda
Jj, akoby rátali, že všetci si priplatia za elektricky otváraný kufor a nepočítajú moc s ľuďmi, ktorí si musia zašpiniť ruky. Alebo to je pomsta automobilky tým, ktorí si nepriplatili. :-[]
Tu majú drobnú výhodu sedany, aj bez príplatkového elektricky otváraného kufra veko pri otvorení diaľkovým vyskočí (je tam pružina) a otvorí sa samé.
Avatar - Stejsn
21. 5. 2024 08:44
To je teda
fakt uživatelský fail.
Avatar - Ada je zase tady
21. 5. 2024 00:20
je to kravina
blbost kvete...