Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ken Block se pochlubil růžovým Porsche, Hoonipigasus vyveze na Pikes Peak

Ondřej Mára Ondřej Mára 17. 5. 2022 • 22:59
12
Zobrazit náhledy (12)
Porsche Hoonipigasus Porsche Hoonipigasus Porsche Hoonipigasus Porsche Hoonipigasus Porsche Hoonipigasus Porsche Hoonipigasus Porsche Hoonipigasus

Pod kapotou upraveného Porsche 911 je motor o výkonu 1400 koní, který roztáčí všechna čtyři kola.

Ken Block sice v minulém roce ohlásil spolupráci se značkou Audi, ta mu však zřejmě uvolnila ruce k možné spolupráci s dalšími značkami v rámci koncernu Volkswagen, díky čemuž se mohlo zrodit unikátní Porsche Hoonipigasus. Extrémní speciál pro letošní závody na vrchol Pikes Peak.

Unikátní závodní stroj s motorem uprostřed, který na první pohled zaujme výrazným aerodynamickým bodykitem a růžovým polepem, se zřejmě lehce inspiroval u slavného závodního Porsche 917/20 „Pink Pig“ z roku 1971. Vůz však sází na výrazně modernější techniku.

Uprostřed je totiž uložen plochý 4,0litrový šestiválec s přeplňováním twin-turbo, ze kterého se technikům podařilo vydolovat 1400 koní. Brutální výkon je přenášen na všechna kola a hmotnost unikátního zakázkově postaveného vozu se podařilo srazit na pouhých 1000 kilogramů.

Video se připravuje ...

Velmi zajímavý je také výškově-nastavitelný podvozek, který pracuje s GPS souřadnicemi a daty získanými z loňské telemetrie závodu Pikes Peak. Na ladění vozu se navíc podílela společnost BBi Autosport, která patří k renomovaným úpravcům vozů Porsche a sama se účastní závodů do vrchů.

Pro slavného jezdce nepůjde o první účast na závodech Pikes Peak Internationall Hill Climb, tu si ostatně střihnul již v roce 2005 s rallye závodním vozem třídy N. V roce 2017 pak na slavné trati vytvořil film Climbkhana: Pikes Peak, ve kterém se na slavnou trať vydal s upraveným Fordem Mustang Hoonicorn RTR V2.

S unikátním závodním vozem Porsche však Block odstartuje na jubilejním stém výročí závodu Pikes Peak Internationall Hill Climb, což je velká motivace pro dosažení stupně vítězů či stvoření nového rekordu. Konkurence však jistě bude zajímavá. Ostatně Porsche Hoonipigasus odstartuje v kategorii Pikes Peak Open, kde se pravidelně objevují různá závodní monstra.

Pro připomenutí dodejme, že závod Pikes Peak Internationall Hill Climb na horu Pikes Peak v americkém státu Colorado prověří schopnosti závodníků i jejich strojů na 19,99 km dlouhé trati, která má 156 zatáček a převýšení 1440 metrů.

Související články

Témata
Články odjinud