Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kenworth T680 Everyday Heroes podporuje boj proti obchodování s lidmi

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 6. 1. 2019 • 20:41
8
Zobrazit náhledy (8)
Kenworth T680 Everyday Heroes Kenworth T680 Everyday Heroes Kenworth T680 Everyday Heroes
Kenworth T680 Everyday Heroes představuje tahač s výrazným barevným provedením, který bude vydražen na podporu osvěty a boje proti obchodování s lidmi.

Kenworth, jehož kořeny sahají do roku 1923, patří k nejslavnějším a zároveň nejprestižnějším výrobcům nákladních automobilů a spolu s řadou dalších společností podporuje projekt Truckers Against Trafficking (TAT), který je zaměřen na boj proti obchodování s lidmi a vzdělávání s ním související.

Tradiční severoamerický výrobce, který je od roku 1945 součástí koncernu PACCAR, v letošním roce pro tento projekt poskytl tahač Kenworth T680 se specifickým barevným provedením, které na bocích a zadní stěně kabiny doplňují loga sponzorů a účastníků projektu.

Kenworth T680 Everyday Heroes bude poprvé veřejně vystaven během tiskové konference TAT v National Mall ve Washingtonu v polovině letošního ledna. Následně bude od 18. do 21. března vystavován v Atlantě v rámci výročního zasedání TMC a od 28. do 30. března bude k vidění v rámci Mid-America Trucking Show v Louisville.

Poslední zastávkou tahače se má stát aukce Ritchie Bros., která se má uskutečnit 17. května letošního roku ve Phoenixu. Tahač, jehož cena je stanovena na 162.000 amerických dolarů (zhruba 3.665.000 Kč) zde má být vydražen a celá částka má být následně předána na konto projektu boje proti obchodování s lidmi.

Kenworth T680 Everyday Heroes svému budoucímu majiteli vedle svých výrazných barev nabídne i nejkomfortnější a nejprostornější provedení kabiny se spací nástavbou. Pod kapotou tahače se pak ukrývá 12,9litrový šestiválcový vznětový motor PACCAR MX-13 s výkonem 357 kW (485 k), který je spojen s dvanáctistupňovou automatickou převodovkou PACCAR.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud