Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kenworth modernizuje elektroniku modelových řad T680, T880 a W990

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 30. 10. 2018 • 00:32
55
Zobrazit náhledy (55)
Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth Kenworth
Severoamerický výrobce nákladních vozidel Kenworth představil novou elektroniku pro své vlajkové lodě, které představují modelové řady T680, T880 a nedávno uvedená W990.

Kenworth Truck Company, která byla založena v roce 1923, patří k nejslavnějším a zároveň nejprestižnějším výrobcům středních a těžkých nákladních automobilů. Tradiční severoamerické značka je od roku 1945 součástí koncernu PACCAR.

Současná nabídka této značky zahrnuje celkem třináct modelových řad, z nichž dvě vycházejí z evropského modelu DAF LF a to včetně jeho kabiny usazené nad motorem a přední nápravou, zatímco zbývající jsou zástupci tradiční severoamerické koncepce s kabinou posunutou za kapotou motoru.

Vrchol v nabídce značky Kenworth aktuálně představují zástupci řad T680, T880 a nedávno uvedené řady W990. Pro vozidla těchto modelových řad, vybavená motory PACCAR MX-11 nebo MX-13, nyní jejich výrobce zavádí novou elektroniku.

Nový řídící modul má zajistit jednodušší propojení telematických a elektronických ovládacích prvků karoserie s elektronickým systémem podvozku a pohonného ústrojí vozidla. Zároveň má poskytovat rychlejší a lepší informace o stavu vozidla prostřednictvím jeho přístrojové desky a displeje multimediálního systému. Rychlejší má být nyní i komunikace s diagnostickým vybavením servisů.

Kenworth W990, jehož oficiální odhalení se odehrálo koncem září letošního roku na Las Vegas Motor Speedway, rozvíjí styl i techniku tradiční modelové řady W900 a spolu s ní se stává vedle modelové řady T680, nabízené od roku 20112, vlajkovou lodí své značky v nabídce vozidel pro dálkovou silniční dopravu.

Kenworth T880 představuje v nabídce své značky univerzální řadu těžkých nákladních vozidel vhodných pro využití ve stavebnictví i silniční dopravu. Tomu odpovídají široké možnosti konfigurací podvozků, provedení kabin od krátkých denních až po prodloužené se spací nástavbou.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku