Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia Picanto: Modernizovaná verze chce být jedno z nejhezčích miniaut

David Bureš David Bureš 3. 2. 2015 • 08:08
15
6
Zobrazit náhledy (15)
Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto
Modernizované Picanto pro Evropu vypadá stejně jako korejská verze. Přeplňovaný litr ale podle všeho nedostane.

Minivůz Picanto patří mezi nejprodávanější modely Kia na evropských trzích, loni se jej na starém kontinentu prodalo 51.102 exemplářů. Současná generace se prodává již čtyři roky, přišel tak čas na její omlazení.

Designové změny ukázala již verze pro korejský trh, kde se Picanto prodává s označením Morning. Automobil dostal nové nárazníky, maska chladiče nazývaná tygří nos pak prošla evolucí, nyní nese oblejší tvary.

Úpravy interiéru se omezují na nové chromované detaily, přepracované větrací otvory nebo moderněji působící panel rádia. Jiný je také vzor čalounění.

Za příplatek bude dostupný blíže nespecifikovaný sportovní paket, díky kterému bude podle představitelů značky Picanto jedno z nejhezčích aut ve svém segmentu. Zájemce o individualizaci vzhledu pak potěší nabídka tří barevných paketů pro interiér – červený, žlutý a hnědý.

Modernizované Picanto pro korejský trh je nově dostupné s přeplňovaným litrovým tříválcem o výkonu 78 kW a točivém momentu 137 N.m. V Evropě se ale této jednotky (zatím) nedočkáme, tisková zpráva zmiňuje jen úpravy stávajícího atmosférického tříválce nutné pro splnění normy Euro 6. Nyní tento litr disponuje 52 kW, vedle něj je nabízen ještě čtyřválec 1.25 CVVT s 63 kW.

Picanto však přijede s bohatší příplatkovou výbavou. Novinkou bude navigační systém, který dosud na našem trhu nebyl pro Picanto dostupný. Navigace se ovládá prostřednictvím sedmipalcového displeje, k dispozici však bude až od třetího čtvrtletí letošního roku. Nově objednávat bude možné též tempomat s omezovačem rychlosti. Za příplatek pak budou dostupné i větší přední brzdy s kotouči o průměru 252 mm (dosud 241 mm).

Modernizované Picanto v Evropě poprvé uvidíme na březnovém autosalonu v Ženevě. Prodej vozu na evropských trzích bude zahájen krátce poté, ještě před koncem letošního března.

Související články

Témata
3. 2. 2015 23:41
Nejhezcich???
V interieri mozno ano, ale v exterieri je to katastrofa, este aj shitigo lepsie vyzera.
Avatar - Blue Sun
3. 2. 2015 12:30
Ex
Exteriér neřeším, zapadá do designového pojetí Kia současné doby.
Excentricita displeje na palubní desce působí strašně...
Avatar - Hittman
3. 2. 2015 11:49
Někdo
tady pije v práci? Příjde mi to jako straší 206 s tlamou, ale dle mého se najdou snad i hezčí, ne?
Avatar - 4hill
3. 2. 2015 11:15
Jedno
je jasné. Pokud tohle auto postavíte vedle Upu, Twinga ,500 či Smartu tak rozhodně neaspiruje na titul nejhezčí mini na trhu..
Avatar - Wolfsteen
3. 2. 2015 10:19
No nevím
Ta maska vypadá hrozně ;-\

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku