Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia poodhalila novou generaci modelu Optima, zatím však jen pro domácí trh

Ondřej Mára Ondřej Mára 29. 10. 2019 • 14:47
46
Zobrazit náhledy (46)
Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima kia hybrid testy strednitrida Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima Kia Optima

Automobilka Kia zveřejnila první snímky nového modelu K5, který je určen pro domácí trh. Model Optima, určený pro zahraniční trhy, by však neměl vypadat o moc jinak.

Design automobilky Kia udělal za posledních pár let obrovský krok směrem kupředu, což ostatně dokazují i modely jako Stinger nebo nový XCeed. Do budoucna se však můžeme těšit na ještě odvážnější tvary, jak ukazují první designové nákresy modelu K5, určeného pro jihokorejský trh, který se na světových trzích prodává pod označením Optima.

Z prvních snímků se přitom zdá, že nová K5 (Optima) míří svým designem do vyššího segmentu, než současná generace. Maska si sice zachovala své tvary ve stylu „tygřího nosu,“ světlomety však dostaly podstatně divočejší světelný podpis do tvaru písmene Z.

Bočnímu profilu dominuje zakřivená linie, která se táhne středem dveří. Celkově však vůz působí elegantnější, uhlazenějším a plynulejším dojmem, za což vděčí i zádi ve tvaru kupé. A i když na některých zveřejněných skicách chybí tradiční kliky, je takřka jisté, že produkční model se bez nich neobejde.

Při pohledu na zadní partie opět vyniká elegantně se svažující záď, díky které vůz dostal siluetu čtyřdveřového kupé. Zajímavým doplňkem je však i chromová lišta, která se táhne od A-sloupků a pokračuje přes C-sloupek až pod protáhlé sklo zadních dveří.

Poslední dominantou zádi jsou pak LED diodová světla, která už sice nejsou protažená do boků, ale táhnou se napříč celou šířkou vozu. Ty navíc z horní strany lemuje ještě chromovaný rámeček.  Záhadou však zůstává tvar zadního nárazníku, který u současné generace elegantně kombinoval sportovnost s elegancí.

Kromě designových skic exteriéru však automobilka zveřejnila i první pohled do interiéru, kterému dominuje digitální přístrojový štít s navazující obrazovkou infotainmentu. Podobně jako většina automobilek, i Kia se rozhodla interiér odlehčit odstranit většiny klasických ovladačů a zřejmě je integrovala do infotainmentu s širokoúhlou obrazovkou. Páku voliče rychlostí automatické převodovky navíc nahradil otočný volič.

Snímky vozu se měly poprvé objevit na facebookovém profilu Hyundai South Korea, jak dodává web Motor1, který na ně upozornil. Původní příspěvek, který se nám nepodařilo dohledat, ale bohužel nezmiňuje místo ani čas plánovaného představení. Podle webu Paultan.org bychom se však měli dočkat jihokorejské premiéry v průběhu prosince. Kdy dorazí Optima i na další světové trhy ale zůstává záhadou.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku