Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia Stinger přichází v modernizovaném balení. Do Evropy jen s šestiválcem!

David Bureš David Bureš 23. 9. 2020 • 22:29
15
21
Zobrazit náhledy (15)
Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger

Modernizovaná Kia Stinger bude na evropských trzích dostupná výhradně s vidlicovým šestiválcem 3.3 T-GDI. Mohou za to sami klienti.

Kia Stinger se prodává již od roku 2017, a tak přestože i po letech vypadá svěže, musí se přizpůsobit době, a tak letos přichází v modernizované podobě. Facelift Stingeru se poprvé představil už v létě, nyní se však představuje verze pro Evropu, kde vůz slouží jako vlajková loď značky. A s tím přichází také jedna dobrá zpráva.

Korejská automobilka totiž oznámila, že modernizovaný Stinger bude na evropských trzích dostupná výhradně s vrcholným vidlicovým šestiválcem s dvojitým přeplňováním. Jestliže tak ostatní výrobci kvůli flotilovým emisím škrtají z nabídky nejsilnější agregáty, Kia jde proti trendu a naopak z evropského portfolia Stingeru zcela vyjmula čtyřválcové motory, jak benzinový 2.0 T-GDI (180 kW), tak naftové 2.2 CRDi (147 kW). O tomto kroku přitom rozhodli sami zákazníci, Kia tvrdí, že většina zájemců o Stinger se při jeho uvedení rozhodla právě pro šestiválec.

Motor 3.3 T-GDI V6 přitom přichází v inovované podobě. V průběhu let si kvůli „emisním úpravám“, způsobeným například instalací filtru pevných částic výkonově mírně pohoršil z původních 272 kW na 269 kW. Nyní se však vrací na původní hodnotu. Nadále pak u nás bude šestiválec výhradně dostupný v kombinaci s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

Druhou důležitou změnou pak najdeme uvnitř. Architektura kabiny sice zůstala zachována, nově zde ale našel místo nový dotykový displej s úhlopříčkou 10,25“, dodávaný už ve standardu. Systém standardně podporuje technologie Apple CarPlay a Android Auto včetně hlasového ovládání řady palubních funkcí – např. topení, klimatizace, audiosystému nebo navigace. Nechybí ani funkce multi-připojení Bluetooth dovolující připojit dvě mobilní zařízení současně – jedno pro hands-free telefonování a multimédia a druhé pro přehrávání médií.

Novinkou je rovněž digitální přístrojový štít s úhlopříčkou sedmi palců. Kia slibuje jemnou grafiku i různé grafické režimy podle zvoleného jízdního režimu.

Nadto Kia rozšířila nabídku asistenčních systémů a ty stávající inovovala. Novinkou je třeba varování pro bezpečné vystupování z vozu rozpoznávající vozidla přijíždějící zezadu a varující cestující zvukem i opticky v případě, že se pokusí otevřít dveře i přes blížící se vozidlo. Upozorňování na zadní cestující zase varuje řidiče v případě, že z roztržitosti zanechá ve vozidle dítě nebo domácího mazlíčka. Nově nechybí ani asistent pro jízdu po dálnici udržující přednastavenou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu a udržující vůz uprostřed daného jízdního pruhu.

Naopak vnější design se změnil jen decentně. Vpředu najdeme nové reflektorové LED světlomety plné lomů a hran pro modernější světelný podpis, zatímco opticky propojená koncová světla mají novou grafiku.

Modernizovaná Kia Stinger se na evropských trzích začne prodávat na přelomu roku. Facelift mimochodem přichází v době, kdy se řeší, co se Stingerem dál. Prodeje nejsou navzdory charakteru vlajkové lodi kdovíjaké (v Evropě se od roku 2017 prodalo jen asi 10.000 kusů vozu), a tak se spekuluje o tom, zda Stinger neskončí po jediné generaci. Možností je ale též jeho nahrazení elektromobilem.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
25. 9. 2020 13:42
Re: Re: Tak pokud by nástupce...
A Mercedes není Rolls Royce. Co tam máš dál? :-)
Avatar - Barrichello
25. 9. 2020 13:41
Re: 6v bYch
Sou lidi co ty V6 a V8 maj. Ale každej zrovna nechce KIU a každej nemá mega a půl na nový auto, nebo je za něj nechce dát.

Asi takhle.
Avatar - iudex
25. 9. 2020 11:22
Re: Re: Re: Tak pokud by nástupce...
Jo, to už je cena, o ktorej sa dá uvažovať.
Avatar - iudex
25. 9. 2020 11:21
Re: Re: Re: Tak pokud by nástupce...
Tak ten, čo Ti to povedal, Ťa oklamal. ;-) Stinger je typická stredná trieda. A kvôli svojim tvarom (nízka strecha s klesajúcou líniou) je vnútri aj v rámci strednej triedy pomerne stiesnený. Takže vzadu je na tom 3er dokonca lepšie.
24. 9. 2020 14:46
Re: Re: Re: Tak pokud by nástupce...
Stinger je o triedu vacsi nez 340i.
Články odjinud