Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia zvažuje dvoudveřový Soul Coupe

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 3. 2014 • 19:22
21
5
Zobrazit náhledy (21)
Kia Soul Kia Soul Kia Soul Kia Soul Kia Soul Kia Soul Kia Soul Kia Soul Kia Soul Kia Soul Kia Soul Kia Soul Kia Soul Kia Soul Kia Soul Kia Soul
Jihokorejská automobilka údajně stalé neuložila k ledu myšlenku na ještě atraktivnější a sportovnější provedení nové generace crossoveru Soul.

Již ve své první generaci Kia Soul překvapila svým svěžím designem a především na severoamerickém trhu slavila prodejní úspěchy. Druhá generace tohoto crossoveru je na tom stejně a ve Spojených státech vede prodeje své kategorie před Nissanem Juke, Mini Countryman, Fiatem 500L a dalšími podobně laděnými modely.

Právě díky prodejním úspěchům Soulu vedení jihokorejské automobilky stále zvažuje rozšíření jeho nabídky o druhou karosářskou verzi. Ta má vycházet z designu konceptu Track’ster z roku 2012 a nabídnout místo většinou zmiňovaného kupé karoserii třídveřového hatchbacku, což je ale při proporcích tohoto konceptu stále sportovnější exteriér než u sériového Soulu.

Kromě vzhledu dva roky starého, ale stále atraktivního konceptu se může sériový model dočkat i velmi podobné techniky pod kapotou, kterou byl přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s výkonem 184 kW (250 k).

Vedle Soulu s jedním párem dveří se stále zvažuje rovněž ostřejší provedení pětidveřového modelu, o němž se spekulovalo již v létě loňského roku. V jeho případě může pod kapotu zamířit rovněž přeplňovaný dvoulitr, ale ve hře je i přeplňovaná šestnáctistovka s výkonem 150 kW (205 k), která si přeci jen o něco lépe rozumí s pohonem předních kol a může být výrazně přístupnější a stravitelnější pro širší okruh zákazníků.

Konečné rozhodnutí o dvoudveřovém a sportovnějším Soulu má přímo souviset s poptávkou na severoamerickém trhu. Ten je pro tento model prakticky nejdůležitější.

Související články

Témata
21. 3. 2014 11:53
Re: To je ale zrůda
Zato designový majstrštyk z MB, trefně pojmenovaný Fobie II, to je jiná liga :-!

(Samozřejmě, ideálně, v tříhrnkovém TDI, které by svými vibracemi běžně uráželo šaltpákou řidičům ruce >:-[] )
21. 3. 2014 10:17
Re: Derivace
Z některých zemí (ČR) Soul stáhli, ale 2. generace se vrátí (i k nám) - za pár týdnů :yes:
21. 3. 2014 09:14
Re: Derivace
A ja som myslel, ze zvazuju zastavit predaj v Eu...
Avatar - Ada je zase tady
21. 3. 2014 00:31
To je ale zrůda
Fuj, brrr :no:
20. 3. 2014 22:12
Derivace
To není až tak nová myšlenka. Produkovat deriváty jednoho (chytlavého - vyhraněného) designu si vyzkoušelo BMW (v řadě Mini) či Fiat na "pětistovce". A jestli je Soul dobře prodávaný v USA (a to nejspíš je), pak není čas na dlouhé váhání.
Třetí derivát by mohl být onen malý pickup - [odkaz]
Tak mě spíš zaráží, proč se tímto směrem již nevydali dříve.
Články odjinud