Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Klasický Ford Bronco klame tělem. Pod retro karoserií ukrývá moderní osmiválec

Jan Zajíc
Diskuze (3)

Úpravy ve stylu restomod mohou mít mnoho podob. Hezky to ukazuje i tento klasický Ford Bronco z roku 1979.

Jde totiž o auto, které loni prošlo rozsáhlou renovací, která kromě oprav zahrnovala také nasazení současné techniky. Společnost Firehouse Vintage, sídlící v americkém městě Statesville v Severní Karolíně, samozřejmě kompletně zrenovovala karoserii, kterou navíc vybavila stylovým zbarvením zahrnujícím černý lak a gradientní pruhy v odstínech oranžové.

Bronco dále dostalo černou hardtop střechu, 17palcová kovaná kola obutá do terénních pneumatik od BFGoodrich a chromované nárazníky.

Velkou péči firma věnovala interiéru, v němž zaujmou dvě lavice čalouněné červenou kůží. Tu najdeme i na dveřích a palubní desce, přihrádka před spolujezdcem má dřevěný kryt. Výbava zahrnuje klimatizaci a kvalitní audiosystém.

Nejvýraznější novinku představuje instalace moderního osmiválce. Společnost sáhla po atmosféricky plněném pětilitru Ford Coyote, který ve standardní podobě dává nejvyšší výkon 343 kW v 7000 otáčkách za minutu a maximální točivý moment 569 Nm v 4600 min-1.

V Broncu motor prošel drobnými úpravami, je tedy možné, že nabídne výkon ještě o něco vyšší. Osmiválec je každopádně spárovaný s šestistupňovou automatickou převodovkou a připojitelným pohonem všech kol.

Moderní díly obdržel také podvozek, současné jsou i brzdy.

Krásný restomod je mimochodem nyní na prodej, k mání je formou internetové aukce. Prodejce tvrdí, že od renovace vůz najezdil pouhých 72 kilometrů. Do konce dražby zbývá ještě několik dní, už teď je ale jasné, že cena přesáhne v přepočtu 2,4 milionu korun.

Jan Zajíc
Diskuze (3)

Doporučujeme

Avatar - MS-sport
22. 3. 2022 14:15
Re: Nejhezčí Bronco
souhlas :yes: :-!
Avatar - Barrichello
22. 3. 2022 10:06
Nejhezčí Bronco
tahle generace s touto karoserií bylo nejhezčí Bronco (z těch velkých, malé Bronco II nepočítám)
21. 3. 2022 20:50
Ford novinky
Ford novinky naleznete na jednom miste> http://www.fordauto.sk/