Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kodiaq opět zachycen na D11. Jako první škodovka má full LED světlomety (aktualizováno)

Jan Mička Jan Mička 3. 8. 2016
5
65
Škoda Kodiaq se po našich silnicích prohání, jako by se nechumelilo. Čtenář Jiří zachytil maskovaný prototyp na dálnici z Prahy do Hradce Králové.

Aktualizace 4.8.2016: Článek jsme doplnili o video. Maskovanou Škodu Kodiaq natočil na hradecké dálnici Daniel Myška z Poděbrad.

Skoro by se až chtělo říci následující: nečekejte na premiéru Škody Kodiaq, stačí se projet po dálnici D11 z Prahy do Hradce Králové a chytíte si toho svého. Před čtrnácti dny nám poskytnul snímky dvou maskovaných prototypů čtenář Jiří Čejgl s doplněním, že se v jednu chvíli na silnici pohybovalo více než pět exemplářů. Vozy jsou na rozdíl od prototypů, se kterými jsme nedávno jezdili na mezinárodní prezentaci v Norsku, maskované pouze minimálně, klíčové prvky jako jsou světla nebo boční linky však stále schovávají.

Nové snímky nám zaslal čtenář Jiří Zeman. Pořídil je na dálnic D11 ve směru od Prahy a zachycují zejména přední a zadní části. Z čelního pohledu jsou hezky patrné plně diodové světlomety, které podle informací našeho dobře informovaného zdroje dostane také superb a modernizovaná octavia, zezadu byste si ale prototyp stále klidně popletli s Land Roverem Discovery Sport.

Jakl jsme uvedli již dříve, do premiéry Škody Kodiaq moc času nezbývá. Představí se již 1. září v Berlíně, kde budeme i s kamerou, a bezprostředně poté přineseme první statické dojmy. V duchu kodiaqu se ponese také stánek škodovky na říjnovém autosalonu v Paříži, kde by mohl být zveřejněn také ceník pro český trh. První produkční exempláře se na silnicích objeví z kraje příštího roku.

Jde o jednu z nejdůležitějších novinek letošního roku, pokud jste tedy také měli to štěstí a potkali na silnici maskovaný prototyp kodiaqu, budeme rádi, když se s námi podělíte o případné snímky!

Foto: Jiří Zeman

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Vidím ostřikovače, takže žádný limit 2000 lm pro LED?
antiff
| 10. 8. 2016
Vsimol som si vo viac cennikoch, ze aj pri LED ako standard je moznost priplatku za "vysokovykonne LED" a podobne, vacsinou naviazane na system adaptivnych LED svetiel.
Avatar - Shr3k
Vidím ostřikovače, takže žádný limit 2000 lm pro LED?
Shr3k
| 5. 8. 2016
Pokud mají na potkávacích méně než 2000, tak nemusí. Výše zmíněný předpis platí pro všechny zdroje. Passat má dvoje různé LED, jedny plnotučné s ostřikovači a druhé < 2000.
Avatar - pallas
nech ho už konečne
pallas
| 5. 8. 2016
tak ale s každým článkom zároveň cinkne faktura do Boleslavi
Avatar - pallas
nech ho už konečne
pallas
| 5. 8. 2016
nech ho už konečne nejaký zamestnanec škodovky nacvaká vo fabrike do detailov na mobil, a pustí fotky na net. Nie preto, že by som bol naň zvedavý, ale aby škodováckych PR-ov konečne prestali baviť takéto udičky
Vidím ostřikovače, takže žádný limit 2000 lm pro LED?
ts1990
| 4. 8. 2016
nikoho neoslnuji, lom svetla standardni s halogenovou zarovkou, serizeno na STK...zatim jsem mel tu cest potkat za sebou BMW a Mondeo a s origo LED a z dalky to hodne neprijemne oslnovalo..a avitivost teto sady v porovnani s origo na Mondeu? zadna..krom ceny, naopak lom svetla v projektoru z dalky prechazel az do neprijemne fialove a nic prijemneho to nebylo

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku