Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Koenigsegg vylepšuje vlastní světový rekord v disciplíně 0-400-0 km/h. Jaký má čas?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 28. 9. 2019 • 01:09
17
9
Zobrazit náhledy (17)
Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera

Automobilka Koenigsegg zlepšila hodnotu svého světového prvenství v disciplíně 0-400-0 km/h. Tentokrát s modelem Regera.

Pamatujete si ještě, jak Bugatti s velkou pompou v roce 2017 oznámilo, že jeho Chiron umí disciplínu 0-400-0 km/h za 42 sekund, což byl nový světový rekord? Za volantem tehdy seděl někdejší pilot F1 Juan Pablo Montoya a čas to byl věru působivý. Jenže stačilo pár dní, o slovo se přihlásila značka Koenigsegg a Bugatti sfoukla jako svíčku. Nejprve model Agera RS zaznamenal hodnotu 36,44 s, o měsíc později, 4. listopadu 2017, se v této disciplíně ještě zlepšil na 33,29 sekundy.

Ani to ale švédské společnosti nestačilo, takže to letos zkusila znovu, tentokrát s modelem Regera. A jak už asi tušíte, opět svůj rekordní čas dokázala posunout, tentokrát na fantastickou hodnotu 31,49 sekundy. Během pouhých dvou letech se tedy rekordní hodnota v této disciplíně posunula o více než 10 s!

Koenigsegg Regera při rekordu řídil Sonny Persson, supersport s výkonem 1500 koní provětral ve švédských lesích 70 metrů nad mořem, přičemž se mohl spolehnout na ideální povětrnostní podmínky a teplotu 16 stupňů Celsia.

Rekordní jízda se povedla už 23. září, Koenigsegg ale s oznámením rychlostního rekordu počkal až do teď a k oslavě připravil i povedené video.

To má navíc, jak se můžete podívat, vtipný závěr. V něm Christian von Koenigsegg navíc prozrazuje, že jeho společnosti se podařilo překonat ještě jeden světový rekord, o kterém zatím žádné podrobnosti nemáme. Mohlo by se jednat o absolutní maximální rychlost, kterou prototyp Chironu zvládl letos v srpnu vyšroubovat na 490,484 km/h? Nechme se překvapit!

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
29. 9. 2019 14:21
Re: Toto je
Jj i v tom bude lepší než Bugatti = těhle o 10s lepší je brutální rozdíl = na okruhu bude spíš ještě větší = když už se ptáš :-)
Avatar - speedfred
28. 9. 2019 23:43
Toto je
vcelku impozantné, ale dokáže to auto aj zatáčať keď sa prezentujú iba zrýchlením v priamke ?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku