Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Koncern VW se zapojil do bojkotu reklamy na facebooku

ČTK ČTK 1. 7. 2020 • 05:26
47
12
Zobrazit náhledy (47)
Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG

Německý automobilový koncern Volkswagen se stal dalším z řady podniků, které se zapojily do bojkotu reklamy na internetové síti facebook.

Společnosti tak protestují proti nedostatečnému postupu firmy Facebook vůči nenávistným projevům a falešným zprávám. Informovala o tom dnes německá média. Součástí Volkswagenu je rovněž česká Škoda Auto.

Mluvčí Volkswagenu podle listu Handelsblatt uvedl, že koncern prozatím pozastaví aktivity na facebooku na jeden měsíc. "Prostředí falešných zpráv a nenávistných sdělení pro nás není přijatelné. Proto koncern a jeho značky zastaví centrálně zadávané reklamy na facebooku," prohlásil mluvčí.

Americké skupiny bránící lidská práva nedávno spustily kampaň Stop Hate for Profit (Zastavme nenávist pro zisk), která protestuje proti laxnímu přístupu největší sociální sítě světa k nenávistným projevům, obtěžování a dezinformacím. Ke kampani se již přidaly desítky velkých inzerentů.

Šéf společnosti Facebook Mark Zuckerberg minulý týden oznámil, že firma bude přísněji moderovat obsah příspěvků na své stejnojmenné sociální síti. Facebook podle něj zakáže nenávistná sdělení v reklamách a bude upozorňovat na problematické příspěvky.

Související články

Témata
2. 7. 2020 12:35
Proč?
Zajímalo by mě, jak je to doopravdy? Proč by VW + řada dalších firem toužila po ještě větší cenzuře na Facebooku? Vždyť taková tady nebyla ani za komoušů ... Navíc celý ten systém "nenávistných příspěvků" a "porušení pravidel komunity", slouží jen k umlčení kritických názorů k současnému vedení a směřování EU a s nějakou skutečnou "nenávistí" nemá nic společného. Facebook podporuje oficiální politiku EU, tedy invazi migrantů, kteří jsou smrtelné nebezpečí pro rodilé Evropany, a kteří Evropu nakonec zničí. Proč?

A s tou reklamou, není to tak, že řada uživatelů kvůli cenzuře a blokování z Facebooku definitivně odešla (jako já), a že Facebooku klesl počet uživatelů, tedy počet konzumentů reklamy? A inzerenti - firmy, chtějí nějakou masivní slevu? Třeba?

Facebook se stal největší světovou agenturou na manipulaci veřejného mínění, každý jeho neúspěch, oslabení, je dobrá zpráva pro lidi.
2. 7. 2020 09:06
Re: Tak šup další se přidejte
tak nějakých 10% poklesu tam krátkodobě bylo, ale už to zase roste.... škoda, být ten propad větší, tak bych asi nakoupil :-)
Avatar - mariov8
2. 7. 2020 09:02
Jak ušetřit
Nu což, stejně musí marketingové oddělení nyní šetřit. Tohle "gesto" se hodí do krámu.
Avatar - Blue Sun
2. 7. 2020 08:56
Re: Ano,
Jen aby to nevzali všechno v jedné vlně. Co není černé, bude špatné...
Mercedes už přebarvil formule na černo, přitom byly stříbrné.
Avatar - Machýrek
1. 7. 2020 23:33
Tak šup další se přidejte
Ale houby, akcie furt rostou, zatim žádnej relevantní vliv to nemá, přidejte se další a na chvíli to sundejte

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud