Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Konfigurátor BMW X5 a X6 M Competition: Dostanete se klidně na 5 milionů

Filip Melich
Diskuze (25)

BMW se pochlubilo modernizovanou podobou svých super SUV. Pro modely X5 a X6 M Competition české zastoupení značky spustilo konfigurátor – za příplatky dáte klidně přes milion.

Čerstvě odhalená dvojice přeborníků v těžké váze, BMW X5 a X6 M Competition, společně s premiérou dostala také české ceny, které začínají na částce 3.783.000 Kč, respektive 3.863.600 Kč v případě „stylovějšího“ SUV kupé. Pro obě novinky české zastoupení značky spustilo také konfigurátor.

Pro oba vozy v konfigurátoru najdete totožný výběr devíti laků karoserie – jeden nemetalický, sedm metalických bez příplatku a dva metalické za příplatek. Přestože se jedná o totožné odstíny, částky příplatků se u obou aut liší, přičemž rozdíl může být až 24 tisíc korun.

Video se připravuje ...

BMW X5 a X6 M Competition to mají podobně i v případě disků kol, kdy na přední nápravě jsou 21palcové a zadní 22palcové. U X5 můžete zdarma volit ze tří verzí disků, ale u X6 je jeden z nich za příplatek. Alespoň všech devět možných čalounění interiéru je shodných, a to včetně ceny za jedinou variantu, která vyžaduje příplatek.

Lakem, koly a čalouněním to pochopitelně jenom začíná. Jak se na německé prémiové vozy sluší a patří, seznam příplatkové výbavy je skutečně dlouhý a ceny některých položek jsou vskutku sebevědomé. BMW X5 a X6 M Competition se možná snaží tvářit jako sportovní stroje, ale o notnou dávku komfortu v interiéru řidiče ani cestující rozhodně neochudí. Připlatit si můžete i za vizuální vylepšení. Například za takový nesmysl, jako je M karbonový kryt motoru, dáte 32.526 korun.

Když jsme zkusmo zvolili všechny dostupné příplatky (včetně prodlouženého servisu) a tam, kde bylo na výběr z několika variant, dali přednost té dražší, ve výsledku jsme se dostali k 5 milionům korun. U BMW X5 M Competition nám konfigurátor hlásil 4.943.614 Kč a BMW X6 M Competition už hranici dalšího milionu překonalo s cenou 5.055.648 Kč.

Video se připravuje ...

Nutno však přiznat, že volba všech nejdražších příplatků se automaticky nerovná vkusně nakonfigurovanému autu. Obzvlášť uvnitř se BMW Individual celokožené čalounění Merino Ivory White/Atlas Grey docela tluče s obložením „Carbon Fibre“ (v uvozovkách to uvádí samo BMW). Pokud se se svými přáteli podnikateli předháníte, kdo má nejdražší super SUV, raději doporučujeme soutěž prohrát a zvolit vkusnější kombinaci.

Závěrem jenom připomeneme, že oba německé těžkotonážníky pohání modernizovaný 4,4litrový V8 s technologií M TwinPower Turbo, který je součástí 48V mild-hybridního systému. Nejvyšší výkon obou SUV je 460 kW při 6.000 ot/min a točivý moment 750 Nm mezi 1.800 a 5.800 ot/min. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 3,9 sekundy a na 200 km/h se dostanou za 13,8, potažmo 13,6 sekund. Maximální rychlost je tradičně omezena na 250 km/h, ale za příplatek je možné ji zvýšit na 290 km/h. Samozřejmostí je sportovně naladěný pohon všech kol M xDrive.

Odkaz na český konfigurátor BMW X5 M Competition i BMW X6 M Competition přikládáme. Zkuste si s ním ve volné chvíli pohrát a se svými výtvory se nebojte pochlubit v komentářích. Konfigurátor vám v závěrečném shrnutí nabídne odkaz k zobrazení vámi specifikovaného vozidla, který je platný 30 dní.

Filip Melich
Diskuze (25)

Doporučujeme

Avatar - Mikesus
28. 2. 2023 07:16
Re: Tak jsem si ho nakonfiguroval
Mne tam spíš zarazila jiná věc. To tam nemají ani couvací kameru, že musí koukat vzad přes opěradlo a druhý mu ukazovat?
To má sned každý normální auto už v základu.
Avatar - Mikesus
28. 2. 2023 07:14
Re: Tak jsem si ho nakonfiguroval
No a právě se naklanet nemá :-[]
Perfektně naladěný na možnosti daného auta... Možná. Ale jestli tomu tak je, kdo to rozhodne?
27. 2. 2023 20:20
Re: Tak jsem si ho nakonfiguroval
jako jestli to s timdle karavanem dá 250km tak to považuju za úspěch...
27. 2. 2023 19:41
Re: Tak jsem si ho nakonfiguroval
...jen drobná, naklání se celý vůz, nejen podvozek ;-)

Reaguješ na Adamův poznatek o TMX a kontruješ, že není dokonalý podvozek. Já měním na perfektně naladěný podvozek.

Nebuď Vito :-)
27. 2. 2023 16:41
Re: Tak jsem si ho nakonfiguroval
Skvely spotrebic na cestovanie je ta tvoja iX M60 :-[] :-[] :-[]

http://youtu.be/0oLeKRNsSn4