Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini má nový hypersport. Lambo V12 Vision Gran Turismo si může vyzkoušet každý

David Bureš David Bureš 25. 11. 2019 • 15:12
33
5
Zobrazit náhledy (33)
Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo Lambo V12 Vision Gran Turismo

Lambo V12 Vision Gran Turismo je jednomístný speciál s hybridním pohonem. Vyzkoušet si ho budete moci i vy...

...tedy pokud vlastníte závodní simulátor Gran Turismo Sport pro herní konzoli Sony PlayStation 4. Lamborghini Lambo V12 Vision Gran Turismo je totiž automobil speciálně navržený pro tuto hru, pro níž bude dostupný ke stažení na jaře 2020.

Lamborghini se tak přidává k dalším výrobcům, kteří navrhli speciál pro herní sérii Gran Turismo již dříve. Autoři populární hry nabízejí automobilkám už léta možnost navrhnout speciální vozidlo, s nímž pak mohou hráči závodit v digitálním prostřední. Před Lamborghini už tuto možnost využily Audi (e-tron Vision Gran Turismo), Bugatti (Vision Gran Turismo), Mini (Clubman Vision Gran Turismo) nebo třeba naposled Jaguar (Vision Gran Turismo).

Podobně jako u jiných automobilek jde o vizionářský koncept, který působí jak z budoucnosti. Lamborghini však do jisté míry pořád uvažovalo realisticky – o pohon se v tomto případě má starat hybridní ústrojí z modelu Lamborghini Sián FKP 37, konkrétně tedy kombinace atmosférického dvanáctiválce a elektrického ústrojí využívajícího místo baterií kondenzátory. Celkový výkon Siánu dosahuje hodnoty 602 kW.

Lamborghini navíc vozidlo skutečně postavilo, jeho model se představil na letošním světovém finále šampionátu FIA Certified Gran Turismo v Monte Carlu.

„Lambo V12 Vision Gran Turismo je navrženo tak, aby poskytovalo dokonalé virtuální auto pro mladé fanoušky a hráče, kteří jsou nadšeni Lamborghini a jeho futuristickými ambicemi,“ komentuje dílo šéfdesignér značky Mitja Borkert.

Právě jeho tým vůz navrhnul, přičemž zkombinoval aktuálně využívaný motiv písmena Y z aktuálních Lamborghini s motivem šestiúhelníku z dávného konceptu Marzal a futuristickou koncepcí jednomístného auta. Ta je znatelná už při vstupu do interiéru, k němuž slouží kryt podobný jako u stíhaček. Ovládací prvky jsou pak soustředěny do futuristického volantu, přičemž se důležité informace virtuálně promítají před řidiče.

Související články

Témata
26. 11. 2019 14:14
Modely
Proč moderní auta připomínají modely z GTA V? 🤔🤔
26. 11. 2019 13:24
Lambo
Přesně tohle je to Lamborghini! Značka, která nepřestává překvapovat, která dělá ty “auta z plakátů”. Neskutečný! :yes:
26. 11. 2019 02:11
Když
se nasere tak ulítne. :-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud