Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini představuje Huracán Super Trofeo Evo 2, ovlivní i silniční modely

Ondřej Mára Ondřej Mára 27. 5. 2021 • 01:54
20
Zobrazit náhledy (20)
Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2

Vylepšená verze závodního speciálu dostala výrazně přepracovanou karoserii, slibující lepší aerodynamiku. Na tratích se však objeví až příští rok.

Divize Lamborghini Squadra Corse, jejímž primárním úkolem je stavba závodních speciálů, se pochlubila vylepšeným modelem Huracán Super Trofeo Evo2, který by měl na závodní okruhy vyrazit v příštím roce. Vůz přitom dostal především řadu aerodynamických vylepšení, která by nemusela zůstat jen na okruzích. To už ale předbíháme.

Nejprve se pojďme podívat na úpravy závodního speciálu, který zaujme například agresivnější přídí s užšími LED světlomety. Zajímavé jsou také upravené nasávací otvory, částečně lemující světlomety, které připomínají Lamborghini Sian. Za pozornost ale stojí i nárazník, respektive jeho lízátko „Omega lip“, které odkazuje na Huracán STO.

Při pohledu z boku si můžeme všimnout výrazných ventilačních otvorů na předních i zadních blatnících nebo výraznějších nástavců prahů. Zezadu pak vůz zaujme lehce upraveným karbonovým křídlem a kompletně přepracovaným nárazníkem s agresivnějším difuzorem a novou grafikou světel.

Některé plastové panely navíc automobilka nahradila karbonem a například zadní blatníky jsou nyní z jednoho kusu, což by podle automobilky mělo zajistit „optimální povrchovou kontinuitu“.

video

Mitja Borkert, šéfdesignér Lamborghini, pak k novince dodal: „Když jsme začali s projektem Huracán Super Trofeo Evo2, okamžitě jsme přemýšleli o konceptu ‚Racing in Style‘. To je kombinace typické agresivity závodních vozů Huracán a klasických stylistických rysů DNA Lamborghini.

Podle Borkerta tak Huracán Super Trofeo Evo2 představuje „futuristický estetický přístup, který částečně předjímá designové prvky další řady silničních vozidel“. Jejich představení se dočkáme v příštích letech a od závodní novinky se pravděpodobně inspirují v oblasti světlometů, nasávacích otvorů a zadních světel.

Kromě vylepšené aerodynamiky ale nový Huracán Super Trofeo Evo2 dostal také vylepšený brzdový systém, včetně větších brzdových kotoučů a destiček. Například přední kotouče tak povyrostly o 10 mm na celkový průměr 390 mm. Atmosférický 5,2litrový motor V10 však zůstal původní a stále na zadní kola, přes šestistupňovou sekvenční převodovku, posílá 456 kW (620 k).

Oficiální premiéra Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo2 by měla proběhnout příští týden a jeho cena by na evropském trhu měla začínat od 250.000 euro (cca 6,4 mil Kč) - před zdaněním. Pro majitele staršího Huracánu Super Trofeo Evo pak automobilka připravuje speciální set vylepšení, který však bude dostupný až v příštím roce.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku