Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini Reventón vs. Tornado: závod pro televizní kamery

Ondřej Láník Ondřej Láník 26. 11. 2007 • 01:52
17
6
Zobrazit náhledy (17)
Lamborghini Reventón Lamborghini Reventón Lamborghini Reventón Lamborghini Reventón Lamborghini Reventón Lamborghini Reventón Lamborghini Reventón Lamborghini Reventón Lamborghini Reventón Lamborghini Reventón Lamborghini Reventón Lamborghini Reventón
Mezi svými se ocitl jeden dvou desítek Reventonů. Italská automobilka jej nechala závodit s letounem Panavia Tornado. Lamborghini jelo na konci tříkilometrové rovinky 340 km/h, ale letoun jej stihl přes počáteční ztrátu předstihnout.

Lamborghini Reventón, oficiálně představený minulý rok na frankfurtském autosalonu, bude během roku 2008 vyroben v počtu 20 kusů. Všech 20 vozů, z nichž každý stojí milion Euro bez daní, už má své majitele.

Aby tento byznys neskončil dříve než vůbec mohl začít, uspořádala automobilka Lamborghini natáčecí den na jihoitalském vojenském letišti Ghedi (Brescia) pro mezinárodní televizní stanice. Součástí dynamické prezentace se stal také fiktivní závod automobilu a stíhacího letounu ve zrychlení.

Ačkoli vzorem pro design Reventónu byl americký Lockheed Martin F22 Raptor, Reventónu se postavil evropský letoun Panavia Tornado. Vítězství čtyřkolového siláka prý nebylo vyloučeno, ale tovární pilot se za volantem nakonec musel spokojit s druhým místem, po tom, co Tornado nabralo na rychlosti.

Témata
Avatar - ManInBlack
26. 11. 2007 14:49
Reventón vs. Diablo
Tak jestli se o Diablu řikalo, že je to posel z pekel, tak u Reventónu dali Ďáblovi 4 kola >:D Konečně, dle mého názoru, důstojný nástupce Diabla. Murcielágo ani Gallardo nejsou špatný auta, ale nebral jsem je jako nástupce Diabla. Reventón je super. Asi si ho koupim.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku