Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini SC18 je jediné na světě. Prohlédněte si ho v pohybu. A pusťte si i zvuk!

Jan Zajíc Jan Zajíc 15. 7. 2019 • 16:50
11
Zobrazit náhledy (11)
Lamborghini SC18 Lamborghini SC18 Lamborghini SC18 Lamborghini SC18 Lamborghini SC18 Lamborghini SC18

Lamborghini loni pro jediného šťastlivce postavilo speciální model SC18, který nebude mít nikdo jiný na světě. Prohlédněte si ho v pohybu a poslechněte si, jak zní.

Nebo abychom byli přesní, jedinečný vůz postavila divize Squadra Corse, která má v Lamborghini na starost motorsport. Výtvor se jmenuje jednoduše SC18 a i když byste podle původu možná řekli, že jde o závodní stroj, není to tak úplně pravda. Auto se sice na okruhy skvěle hodí, má ale také silniční homologaci.

Základem SC18 je Aventador, což jste z obrázků jistě poznali, oproti sériovému modelu je tu ale spousta změn – především v oblasti aerodynamiky. Nejnápadnějším prvkem je obrovské, nastavitelné karbonové křídlo. A zaujme také spousta otvorů pro přívod vzduchu. Do motorového prostoru jich vede o 12 víc.

O pohon se stará 6,5litrový dvanáctiválec, samozřejmě atmosfericky plněný, jehož výkon dosahuje 770 koní při 8500 ot/min. Točivý moment vrcholí při 6750 ot/min 720 newtonmetry. Motor je spojen se sedmistupňovou převodovkou a roztáčí všechna kola.

Údaje o dynamice bohužel neznáme, ale tak nějak tušíme, že SC18 je rychlé auto. Hodně rychlé.

Lamborghini v tajnosti drží také jméno šťastlivce, který si u něj vůz objednal. Stejně jako částku, kterou za něj musel zaplatit.

Vůz se však nedávno objevil na festivalu rychlosti v Goodwoodu, takže si ho aspoň můžeme prohlédnout a především poslechnout. Tak si to užijte.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud