Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini Urus se časem stane elektrické, naznačil designér značky

Ondřej Mára Ondřej Mára 15. 5. 2022 • 00:13
56
Zobrazit náhledy (56)
Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus

Značka se však pokusí zachovat spalovací motory v nabídce jak nejdéle to jen bude možné.

Lamborghini Urus, jedno z nejextrémnějších SUV na trhu, by se podle mnohých spekulací mohlo ještě v tomto roce dočkat silnější verze, která by navíc mohla být i elektrifikovaná. Do budoucna se pak počítá i s čistě elektrickou verzí, ta však s největší pravděpodobností dorazí až s příští generací modelu.

Ostatně bezemisní verze extrémního italského SUV byla jedním z témat, na které diskutovali kolegové z australského magazínu Drive s designovým šéfem značky. Mitja Borkert přitom prozradil, že elektrifikace bude v další budoucnosti modelu zkrátka nevyhnutelná.

Video se připravuje ...

Dříve nebo později se Urus stane elektrickým… abych byl upřímný, regulace ve světě a také společenské přijetí – trend se ubírá tímto směrem,“ citují designového šéfa značky australští kolegové. „Neříkám teď, že nástupce Urusu bude elektrický, ale pro tento typ vozidel dává elektrifikace větší smysl.“

Z těchto slov se dá vyvodit, že vedení italské automobilky rozhodně zvažuje elektrifikaci modelu. Nezdá se však příliš pravděpodobné, že by čistě elektrický Urus dorazil ještě v této generaci. Dočkat bychom se však mohli s generací příští, která může dorazit po roce 2028. U exkluzivních vozidel však může být životní cyklus i delší.

Borket nicméně dodal, že se automobilka bude snažit nabízet spalovací motory tak dlouho, dokud to jen bude z právního hlediska možné. Přechod na elektrický pohon však vnímá jako nevyhnutelný.

Lidé jsou v současnosti zvyklí, že V10 je emocionální, ale nejsem si jist, zda z něj za 40 let budou mladí lidé stále nadšení. Také patřím k lidem, kteří milují spalovací motory, ale přechodu na elektřinu se nebojím,“ cituje Drive šéfdesignéra značky.

Související články

Témata
Články odjinud