Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lego postavilo další Aston Martin, tentokrát si ho ale domů neodvezete

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Zapomeňte na klasickou stavebnici, tenhle plastový Aston Martin DB5 vznikl v životní velikosti.

Společnost Lego představila v posledních letech hned několik stavebnic inspirovaných automobily. Na své si přijdou fanoušci klasik, offroadů, sportovních vozidel i hvězd stříbrného plátna. Ostatně jednou z nich je i stříbrný Aston Martin DB5 se speciální špionskou výbavou, který se inspiroval filmy s Jamesem Bondem.

Právě Aston Martin DB5 v životní velikosti se pak nedávno stal speciální dekorací vylepšeného Lego obchodu na londýnském Leicester Square. Model, který je složený z 347.954 kostek, vznikal 1.366 hodin (tedy necelých 57 dnů čistého času). Kromě rotující značky je vybaven také funkčními světlomety, kabinou s osvětlenými přístroji a skutečným volantem.

Vůz byl postaven bez dveří a střechy na straně spolujezdce, takže to vypadá, jako kdyby agent jejího veličenstva vystřelil padoucha na katapultovacím sedadle. Díky odstranění střechy a dveří si navíc mohou návštěvníci lépe vychutnat pohled do kabiny. Mimochodem – plastový model váží asi 1016 kg, zatímco reálný Aston Martin DB5 asi 1468 kg.

Modernizovaný Lego obchod na Leicester Square by měl být největším lego obchodem na světě a nabídne řadu zajímavostí. Kromě Aston Martinu zde totiž návštěvníci najdou několik dalších působivých modelů, včetně dvoupatrového autobusu, postav a staveb s tématikou Harry Potter, Buckinghamského paláce, Big Benu, atd..

Video se připravuje ...

Vraťme se ale zpět k lego modelům Aston Martinu DB5. Kdo by zatoužil po starším modelu s funkčními „bondovskými“ vychytávkami, o kterém jsme psali v úvodu, má už bohužel smůlu. Přestal se totiž vyrábět a ve světě se zřejmě už jen doprodává.

Na stránkách lego obchodu je ale dostupná náhrada, ačkoliv nedosahuje takových kvalit. V rámci série Speed Campions představilo Lego menší model Aston Martinu DB5 i s postavičkou agenta jejího veličenstva. Model má 298 kostek a je určen pro stavitele ve věku 8+. Ve srovnání se starším a propracovanějším modelem je však alespoň citelně levnější.

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Doporučujeme