Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lexus LC GT500: Nejhezčí závoďák v historii Toyoty?

Michal Fokt Michal Fokt 30. 8. 2016 • 00:04
14
7
Zobrazit náhledy (14)
lexus premioveznacky luxusni kupe lexus premioveznacky luxusni kupe lexus premioveznacky luxusni kupe lexus premioveznacky luxusni kupe lexus premioveznacky luxusni kupe lexus premioveznacky luxusni kupe lexus premioveznacky luxusni kupe lexus premioveznacky luxusni kupe lexus premioveznacky luxusni kupe
Lexus v příštím roce v závodech cesťáků Super GT přezbrojí. Dosavadní RC F nahradí opravdu impozantní kupé LC GT500

Lexus v relativně krátké době už potřetí vymění závodní náčiní pro domácí šampionát cestovních aut Super GT. Dlouhých devět let závodil ve vrcholné třídě GT 500 s modelem SC 430, jenž získal čtyři tituly a teprve v sezoně 2014 jej vystřídal speciál inspirovaný modelem RC F. Ten zatím nevyhrál a letošní ročník je zatím otevřený - týmům Lexusu sice patří v průběžném pořadí 2.-6. místo, ale ve vedení je tovární stáj Nissanu Nismo. Pokud ale nezvítězí letos, tak už nikdy, protože příští rok bude nehrazen novinkou jménem LC GT500.

Závoďák inspirovaný luxusním kupé LC 500, které se začne prodávat koncem letošního roku, bude mít v souladu s pravidly pod kapotou motor 2.0 Turbo, zaujme ale v první řadě jeho velmi atraktivní design, ostatně působivé je LC už v sériové podobě. Je navíc určitá šance, že bude LC GT500 k vidění na vlastní oči i v Evropě. Speciály Super GT totiž vznikly v souladu s pravidly DTM s tím, že německé cesťáky plánovaly přechod na turbomotory až od roku 2017. Jenže Mercedes tento plán nakonec odmítl a zdá se, že se společně s BMW a Audi dohodli na odložení tohoto kroku na rok 2019.

Právě tehdy se otevře cesta do Evropy i japonským speciálům Super GT a dá se předpokládat, že japonské značky do DTM minimálně jeden tým s tovární podporou nasadí. To by startovní pole významným způsobem zpestřilo a na okruzích by tak byl k vidění i tenhle krasavec.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
31. 8. 2016 08:28
Re: Tohle???
No to sa tekámu BMW nemôže stat. Počkať ved ono sa im to stalo tiež a to kúpili celkom slušne fungujúci team.
31. 8. 2016 08:22
Re: Tohle???
Pokud nemá a nebo nechce nikdo řídit F1,tak to se nedá jezdit.Horší piloty neměl nikdo jak toyota ve F1.
Avatar - fostek
30. 8. 2016 21:03
Re: Tohle???
Ano, nejhezčí byla ta F1. ne tím, jak vypadala, ale tím, jak šíleně se s ní Toyota ztrapnila a jak uboze potom odtáhla.
Nahá a krutá pravda o této značce vyšla touto fraškou najevo. :-! >:D
Avatar - speedfred
30. 8. 2016 20:31
Re: Tohle???
Celica - parádne foto :yes:
30. 8. 2016 19:07
Re: Tohle???
2.0 Turbo do závodního speciálu LC 500 >:D Zase na druhou stranu, kdo si pak koupí opravdu ten LC 500 s tím pětilitrem, tak má možná lepší a charizmatičtější motor než ten speciál... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku