Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Liberty Walk udělalo ze Suzuki Jimny malý Mercedes-AMG G63

11. 3. 2022 • 21:20
21
Zobrazit náhledy (21)
Liberty Walk Jimny Liberty Walk Jimny Liberty Walk Suzuki Jimny Liberty Walk Suzuki Jimny Liberty Walk Suzuki Jimny Liberty Walk Suzuki Jimny Liberty Walk Suzuki Jimny Liberty Walk Suzuki Jimny Liberty Walk Suzuki Jimny Liberty Walk Suzuki Jimny Liberty Walk Suzuki Jimny Liberty Walk Suzuki Jimny Liberty Walk Suzuki Jimny Liberty Walk Suzuki Jimny Liberty Walk Suzuki Jimny Liberty Walk Suzuki Jimny

Když se do něčeho pustí japonský tuningový úpravce Liberty Walk, stojí to za to. I přesto, že se Liberty Walk nesoustředí primárně na offroady, nyní se pustilo do přestavby Suzuki Jimny.

Oficiální dovozce vozů Liberty Walk v Jižní Africe má zákazníka, který chtěl ze svého Suzuki Jimny udělat mini Mercedes-AMG G63. A tak se také stalo. Lépe řečeno se jedná o jihoafrickou společnost Race!, soustředící se na tuningové úpravy. Ta nakoupila od Liberty Walk bodykit pro konkrétní vůz.

Video se připravuje ...

Majitel Race! Marco Casciani ve videu představující upravené Suzuki Jimny prohlásil. “Tohle opravdu není náš styl. Ale měli jsme jednoho bláznivého klienta, který koupil Suzuki Jimny. Dělali jsme si legraci z toho, jak pro tento vůz udělali Liberty Walk bodykit ve stylu G63. No, klient má více peněz než rozumu, tak tady to máme”.

Casciani také prozradil, že zákazník si v podstatě vybral vše, co Liberty Walk v tomto balíčku nabízí. Cenu specifikoval tím, že veškeré úpravy dosáhly ceny samotného vozu. Pro představu - v České republice se Suzuki Jimny prodával zhruba za půl milion.

Design inspirovaný G63 AMG obtéká celý vůz. Vpředu dostává Jimny nový nárazník, lesklou černou přední mřížku chladič a loga Liberty Walk. Z profilu můžeme vidět rozšířené podběhy kol, které dodávají Jimny agresivnější vzhled. V zadní části dostává Suzuki Jimny kryt rezervního kola v lesklé černé barvě, střešní spoiler a označení “G mini”, což mluví za vše. Došlo i ke změně barvy. Jimny dostalo armádní šedou a černá kola ve stylu G63 AMG. Jediný prvek od Liberty Walk, který si zákazník nevybral, jsou boční výfuky, které G63 AMG také nabízí.

Možná se divíte, proč se nezmiňujeme o motoru. Motor totiž neprošel žádnými úpravami. To znamená, že v útrobách tohoto naštvaného Jimny najdeme atmosférický benzínový motor o objemu 1,5 litru s výkonem 102 koní a pohonem všech kol. To však konkrétního zákazníka pravděpodobně netrápí a designovou úpravou si splnil své. Jak se líbí nabubřelé “AMG” Suzuki Jimny vám?

Autor: Dominik Kovář

Související články

Témata
Články odjinud