Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lincoln Town Car: jedna z posledních Amerik zřejmě končí

Ondřej Láník Ondřej Láník 23. 10. 2006 • 06:29
6
76
Zobrazit náhledy (6)
Lincoln Town Car
Problémy Fordu zřejmě přivedou ke konci výroby i jeden z posledních korábů amerických dálnic. Lincoln Town Car - limuzína s délkou 5,49 m resp. 5,64 m v prodloužené verzi - se vyrábí v michiganském závodě Wixom, který bude pravděpodobně uzavřen.

Limuzína klasické koncepce se vyrábí od začátku osmdesátých let minulého století. Jméno jí udělaly nejrůznější prodloužené verze, které se jako symbol amerického luxusu dostaly i do Evropy. Dnešní Town Car, který stále ještě figuruje v nabídce této značky, je prostorný automobil, který má pod kapotou výhradně šestnáctiventilové osmiválce 4,6 l o výkonu 175 kW při 4900 ot./min. Točivý moment s maximem 389 Nm při 4100 ot./min je na zadní kola přenášen prostřednictvím čtyřstupňové automatické převodovky. Karoserie nemá dnes běžnou samonosnou konstrukci, ale je uchycena k samostatnému podvozkovému rámu.

V současné době činí roční odbyt necelých 50 tisíc vozů, v době největší slávy to byl asi trojnásobek.

Související články

26. 10. 2006 19:29
Re: :)
Tak mý sny jsou veskrze "dnešní" - jako druhý auto trojkový BMW kabrio se šestiválcem (nejlíp samozřejmě M3). Pár km od bydliště mám celkem dlouhý tunel, takže cíl víkendových vyjížděk by byl jasný ;-) :-!
24. 10. 2006 18:25
Re: ale
No tak o peníze jde vždycky až v prní řadě, že? Já si nedokážu představit, jak bohatý bych musel být, aby mi bylo úplně jedno, za kolik jezdím. Za rok najezdím sice asi 20t km, což není pro dost lidí extra moc, ale i v tomdle množství se už pozná, jestli jezdím za svých 6,3l nafty nebo za necelých 8l naturalu, což by bylo u stejnýho modelu, co jezdím, kdyby měl benzínový motor... Je to prostě o preferencích. Už kolem mě projelo dost V8 i V12. Vždy zaslintám, zasním se a pak se rychle probudím, když vidím, že na tý (německý) dálnici stejně nejede o moc víc, než mých 160, protože to prostě provoz nedovolí...
24. 10. 2006 18:20
Re: ach ta technika
Já ti nechtěl servírovat žádný naviják ;-) Mluvil jsem také z vlastní zkušenosti. U toho Opla jsem tehdy pracoval skoro dva měsíce a služebáků s nechutně mnoho km na kontě jsem tam potkal mraky. To, že je průměr země snad 15t km za rok neznamená, že tak málo jezdí všichni. Ale spolehlivost dost záleží i na stylu, jak se s čím zachází, takže naše osobní zkušenosti tady moc velkou váhu nemaj... Jak můžeš natrefit na TDI s půl melounem na kontě, který se ještě v životě nesesypal, tak určitě najdeš i Town Car, kterýmu museli po 100t měnit motor. To je holt technika a ta není nikdy dokonalá, nebo ne?
Avatar - Lonestarstate
24. 10. 2006 17:53
Re: Town Car žije!
Oba víme, že jsem mluvil o USA. Lexus může valit, co chce, kde chce, ale v USA se prodejema na TC nechytá, to je fakt.
Avatar - Lonestarstate
24. 10. 2006 17:52
Re: Town Car žije!
To jsem vážně nechtěl. Přečti mě ještě jednou. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud