Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lotus vám do starších sporťáků namontuje digitální budíky. Udělají z vás lepšího jezdce

Stanislav Kolman
Diskuze (0)

Jak se zlepšit v jízdě na okruzích? Podle Lotusu stačí digitální přístrojový štít, který značka nově nabízí jako doplněk pro své sportovní modely.

Nízká hmotnost a perfektní sportovní jízdní vlastnosti. To jsou hlavní atributy, kterými si Lotus získal srdce svých příznivců. Není divu, že sporťáky tohoto výrobce majitelé pravidelně větrají na závodních okruzích po celém světě. A aby to pro ně bylo ještě zajímavější, připravila teď automobilka zajímavou novinku.

Pro modely Elise a Exige totiž připravila digitální přístrojový štít, který si můžete do starších vozů dokoupit. Nejde však jen o moderní vychytávku nahrazující klasické budíky. Lotus říká, že je tento prvek komplexním pomocníkem, jenž z vás udělá nejen lepšího řidiče, ale i lepšího jezdce na závodním okruhu.

Chris Haye, jenž je v Lotusu zodpovědný za aftermarket sales, to vysvětluje podrobněji. Digitální štít je vybaven GPS daty z více než 4000 závodních tratí z celého světa. Po jízdě na některém z těchto okruhů tak řidič může sledovat zlepšení svých časů, vývoj v jednotlivých sektorech, průjezdy zatáčkami či srovnání se soupeři.

Systém sbírá veškerá data z vaší jízdy a vy je můžete posléze studovat. Povrchově rovnou na budících, podrobněji - jako zkušení závodníci - s notebookem v ruce. Fanoušci na nový prvek reagují různě. Některým se novodobý pomocník líbí, jiní říkají, že příliš nekoresponduje s charakterem tohoto výrobce.

Za digitální přístrojový štít si společnost účtuje v přepočtu 40.000 Kč (bez montáže). Pokud si budíky necháte nainstalovat u autorizovaného prodejce Lotus, vztahuje se na ně standardní dvouletá záruka.

Stanislav Kolman
Diskuze (0)

Doporučujeme