Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lotus vám do starších sporťáků namontuje digitální budíky. Udělají z vás lepšího jezdce

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 15. 7. 2020 • 16:10
18
Zobrazit náhledy (18)
Lotus Digital Instrument Pack Lotus Digital Instrument Pack Lotus Elise Lotus Elise Lotus Elise Lotus Elise Lotus Elise Lotus Elise Lotus Elise Lotus Elise Lotus Elise Lotus Elise Lotus Elise

Jak se zlepšit v jízdě na okruzích? Podle Lotusu stačí digitální přístrojový štít, který značka nově nabízí jako doplněk pro své sportovní modely.

Nízká hmotnost a perfektní sportovní jízdní vlastnosti. To jsou hlavní atributy, kterými si Lotus získal srdce svých příznivců. Není divu, že sporťáky tohoto výrobce majitelé pravidelně větrají na závodních okruzích po celém světě. A aby to pro ně bylo ještě zajímavější, připravila teď automobilka zajímavou novinku.

Pro modely Elise a Exige totiž připravila digitální přístrojový štít, který si můžete do starších vozů dokoupit. Nejde však jen o moderní vychytávku nahrazující klasické budíky. Lotus říká, že je tento prvek komplexním pomocníkem, jenž z vás udělá nejen lepšího řidiče, ale i lepšího jezdce na závodním okruhu.

Chris Haye, jenž je v Lotusu zodpovědný za aftermarket sales, to vysvětluje podrobněji. Digitální štít je vybaven GPS daty z více než 4000 závodních tratí z celého světa. Po jízdě na některém z těchto okruhů tak řidič může sledovat zlepšení svých časů, vývoj v jednotlivých sektorech, průjezdy zatáčkami či srovnání se soupeři.

Systém sbírá veškerá data z vaší jízdy a vy je můžete posléze studovat. Povrchově rovnou na budících, podrobněji - jako zkušení závodníci - s notebookem v ruce. Fanoušci na nový prvek reagují různě. Některým se novodobý pomocník líbí, jiní říkají, že příliš nekoresponduje s charakterem tohoto výrobce.

Za digitální přístrojový štít si společnost účtuje v přepočtu 40.000 Kč (bez montáže). Pokud si budíky necháte nainstalovat u autorizovaného prodejce Lotus, vztahuje se na ně standardní dvouletá záruka.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku