Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Luxusní Bentley Mulsanne znovu na scéně. Pořídit si teď můžete unikátní prodloužené provedení

David Bureš David Bureš 3. 8. 2021 • 23:53
29
1
Zobrazit náhledy (29)
Bentley Mulsanne Grand Limousine by Mulliner Bentley Mulsanne Grand Limousine by Mulliner Bentley Mulsanne Grand Limousine by Mulliner Bentley Mulsanne Bentley Mulsanne Bentley Mulsanne Bentley Mulsanne Bentley Mulsanne Speed 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne Speed 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne Speed 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne Speed 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner Bentley Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner

Bentley Mulsanne se už od léta 2020 nevyrábí. Přesto si nyní můžete pořídit zcela nový exemplář. A navíc hodně speciální.

Bentley Mulsanne sloužilo mezi lety 2010 a 2020 jako vlajková loď automobilky z Crewe. Šlo o luxusní sedan poháněný legendárním vidlicovým osmiválcem o objemu 6,75 litru. V průběhu let už tak luxusní zboží nabídlo také speciální edici Mulsanne Grand Limousine by Mulliner. Nyní si jej můžete koupit, a to jako nové.

Britský výrobce totiž nečekaně nabídl hned pět kousků tohoto unikátu lišícího se primárně prodlouženou karoserií. Pětice ručně sestavených vozů vznikla v roce 2015, kdy následně putovala do Spojených arabských emirátů. Tam už ale nikdy nebyly používány, natožpak vůbec registrovány, a tak jsou nyní na prodej, ve stavu nového automobilu.

Prodává je tamější partner Bentley. Každé z aut je přitom unikátní svojí kombinací. Na přiložených fotografiích se konkrétně prezentuje kousek se stříbrno-modrou karoserií a světlým vnitřkem ozdobeným dýhou z ořechového dřeva. K dispozici je ale třeba také černo-červený exemplář.

Mulsanne Grand Limousine by Mulliner se od výchozího automobilu liší svojí karoserií. Ta byla zásadně prodloužena o rovný metr, což spolu s jejím zvýšením o 79 mm vytvořilo královský prostor na zadních sedadlech. Bentley přitom zdůrazňuje, že natažení limuzíny bylo navrženo tak, aby byl zachován elegantní vzhled Mulsanne.

Myšlenkou verze z dílny divize Mulliner bylo mít uvnitř čtveřici sedadel poskytujících stejnou úroveň komfortu - pasažéři v tomto případě seděli proti sobě. Posádka přitom vedle bohatého prostoru může užívat také té nejluxusnější výbavy.

Samozřejmostí je tak chladnička na lahve nebo skříňka na unikátní křišťálové sklenky, stejně jako stolečky s dobíjecími stanicemi pro iPad. Každý z cestujících si navíc může nastavit klimatizaci podle sebe, s řidičem pak může komunikovat prostřednictvím interkomu.

Kabinu pak vedle jemné kůže a hodnotného dřeva rovněž zdobí hned trojice hodin, z nichž jedny ukazují britský čas. Prostor pro cestující pak od řidiče odděluje speciální přepážka, která se po stisknutí tlačítka může stát průhlednou, nebo naopak neprůhlednou.

Naopak motor pod kapotou zůstal zachován s výchozím modelem. To znamená použití dvakrát přeplňovaného vidlicového osmiválce o objemu 6,75 litru, naladěného na 377 kW (512 koní).

Bentley Mulsanne Grand Limousine by Mulliner se světu poprvé oficiálně prezentoval na ženevském autosalonu v březnu 2016. Chtěl být konkurentem pro vozy typu Mercedes-Maybach Pullman, nyní prodávané kusy dávno po konci výroby výchozího Mulsanne ale naznačují, že se velkým hitem mezi boháči nestal.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
3. 8. 2021 13:44
Pecka
mohli by mi jeden kousek poslat :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud