Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Malé SUV Ford EcoSport se začalo prodávat, zatím v Brazílii

David Bureš David Bureš 10. 8. 2012 • 00:15
23
3
Zobrazit náhledy (23)
Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport
Malé SUV z dílny Fordu je v Brazílii zatím nabízeno se šestnáctistovkou schopnou spalovat benzin a etanol.

Ford začal na brazilském trhu prodávat kompaktní SUV EcoSport. První sériové vozy ze zdejší továrny Camaçari vyjely na začátku srpna. Vůz je dle Fordu určen především pro zákazníky z rozvíjejících se trhů.

O automobil je mezi brazilskými zákazníky zatím velkým zájem. Prvních 2.600 exemplářů nabídnutých v předprodeji bylo vyprodáno během několika hodin.

Brazilští zákazníci zatím mohou EcoSport pořizovat s motorem 1,6i Flex schopným spalovat benzin i etanol. Dle natankovaného paliva nabízí výkon 81 až 85 kW. Později se nabídka rozroste o 2,0i Flex. Ten rovněž může spalovat benzin i etanol, jeho výkon se bude pohybovat v rozmezí 104 až 108 kW.

Šestnáctistovka je kombinovaná s pětistupňovou manuální převodovkou, nabídku však v následujících měsících obohatí také automat.

Zatím je k dispozici pouze pohon předních kol, nicméně se počítá i s verzí s poháněnými všemi koly. Tato varianta bude mít víceprvkovou zadní nápravu. O zastavení se starají kotoučové brzdy vpředu a bubnové brzdy vzadu.

SUV je dlouhé 4,24 metru, široké 1,76 metru a vysoké 1,69 metru, rozvor náprav je dlouhý 2,52 metru. Zavazadlový prostor nabízí objem 322 litrů, sklopením zadních sedadel může jeho objem vzrůst až na 705 litrů.

Ford EcoSport byl vyvinut v Brazílii, má však být globálním modelem, prodávat se bude ve zhruba 100 zemích. To je rozdíl proti první generaci tohoto vozu, která se od roku 2003 prodávala jen v Jižní Americe.

O výrobu druhé generace EcoSportu se vedle brazilské továrny Camaçari postarají ještě závody v thajském Rayongu, indickém Chennai a v čínském Čchung-čchingu.

Související články

Témata
10. 8. 2012 16:51
nooo...
musim povzdychnut... auticko je to pekne. No neda mi zacudovat sa nad tym aka je to doba. Ked s touto kategoriou MiniSUV prislo Daitasu s Terios tak sa vsetci smiali ake prditko. Dnes sa predbiehaju kto urobi ECO auto... ECO je cool... ja som to pochopil uz davno :-)
10. 8. 2012 12:56
Re: Pekné...
jjj....jen aby to začli dovážet....už v něm vidím svou máti >:D jak krosí polňačky >:D
Avatar - PeterLuk
10. 8. 2012 11:20
Pekné...
Pekné autíčko. Do terénu sa asi neodváži (keže vychádza z Fiesty), ale vyzerá pekne offroadovo.
Páči sa mi, že je rezervné koleso vzadu... ;-)
Články odjinud