Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Manhart vyladil Nissan Patrol Nismo, teď nabídne až 650 koní

Ondřej Mára Ondřej Mára 1. 10. 2022 • 06:29
7
1
Zobrazit náhledy (7)
Manhart PT 650 Manhart PT 650

Mohutný offroad s osmiválcem dostal přeplňování kompresorem, kromě výkonu ale nabídne i tradiční okázalost.

Společnost Manhart má na svědomí úpravy nespočtu vozů z produkce značek téměř z celého světa. Základem jejího posledního projektu se však stal možná překvapivě již vcelku letitý Nissan Patrol šesté generace, který se na trhu pohybuje bezmála třináct let. Rozsah úprav je ale tradičně působivý.

Úpravce si jako základ vybral Patrol ve verzi Nismo, která je na trhu již od roku 2015, začátkem loňského roku však prošla modernizací. Přední nárazník s výrazným splitterem, nástavce prahů i zadní nárazník s integrovaným difuzorem přitom úpravce zřejmě nechal původní.

Karoserii zdobí charakteristická černá barva se zlatými dekory, zlatým polepem a výraznými nápisy Manhart. V podbězích vidíme 24“ litá kola se zlatým lakováním, celkově pak podvozek působí lehce sníženě.

Podobná barevná kombinace se objevuje také v interiéru, který podle všeho dostal i nové čalounění sedadel s prošívanými logy společnosti a logy v hlavových opěrkách. Sluší se navíc dodat, že navzdory svému stáří nevypadá kabina upraveného Patrolu vůbec marně.

Video se připravuje ...

Standardní atmosféricky plněný 5,6litrový motor V8 byl v rámci úprav vybaven přeplňováním kompresorem, čímž došlo k výraznému navýšení výkonu. Zatímco Standardní Patrol Nismo nabízí 434 koní a 560 Nm točivého momentu, verze Manhart nabízí 650 koní a 600 Nm točivého momentu.

Výkon je posílán na systém pohonu všech kol prostřednictvím sedmistupňové automatické převodovky. Zakázkově vyrobený výfukový systém by pak měl vozu zajistit dostatečně agresivní projev.

Úpravce bohužel nezmiňuje, jak se nově získaný výkon projevuje na parametrech vozu. Standardně však Patrol Nismo akceleroval z 0 na 100 km/h za 7,2 sekundy, což na původně terénní vůz s hmotností cca 2665 kilogramů není vůbec špatné.

Vůz na snímcích je zatím pouze grafickým návrhem, společnost už ale začala přijímat objednávky na úpravu tohoto vozu, který je určen pouze vybraným trhům.

Doporučujeme

Témata
Avatar - m.z.
2. 10. 2022 12:17
600Nm?
máte to dobře, tak zanedbatelný nárůst proti atmosférickému plnění?