Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Marchionne: Možným strategickým partnerem FCA je Samsung

Michal Fokt Michal Fokt 30. 8. 2016 • 08:48
17
Koncern FCA intenzivně hledá významného partnera. Mohl by se jím stát korejský průmyslový gigant bez dosavadních významných aktivit v autoprůmyslu?

Koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA), vedený kontroverzním Sergiem Marchionnem, už nějaký čas veřejně prohlašuje, že by se rád spojil s další významnou automobilkou, jenže zájemci se do fronty nestaví, zdá se však, že italský "lišák" má plán. Do autoprůmyslu se snaží nalákat jednu z největších společností na světě, která v tomto byznysu zatím není ve větší míře zainteresovaná.

Řeč je o Samsungu, v Evropě známého zejména díky spotřební elektronice, ale vyrábějícího obrovskou škálu produktů a služeb od příslovečného špendlíku nikoli po lokomotivu, ale obrovské nákladní lodě. Pojítkem mezi Samsungem a FCA by se měla stát firma Magneti Marelli, kterou chce italská automobilka prodat a Korejci se naopak zajímají o automobilový infotainment, telematiku a osvětlovací systémy.

V případě, že se obě firmy dohodnou, mělo by dojít k prodeji buď celého Magneti Marelli nebo minimálně některé části firmy a Marchionne podle informací Automotive News dělá vše pro to, aby se následně spolupráce ještě prohloubila do formy strategického partnerství. Pro upřesnění je třeba připomenout, že korejská automobilka Samsung Motors patří mateřskému Samsungu jen z 19,9 %, zbytek náleží Renaultu a Samsung by možná s ohledem na aktivity konkurenčního koncernu Hyundai uvítal rozšíření portfolia.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
31. 8. 2016 22:38
Re: max. joint venture
Omyl Japonec ne na konec ale doveze tě nakonec.
31. 8. 2016 16:10
Re: Samsung
Založena byla jako Samsung Motors. Do krachu a převzetí Renaultem to trvalo 5 let. Samsung Motor dělal licenční Nissany. Asi proto se pak k Samsungu Renault dostal.
Avatar - Stejsn
31. 8. 2016 09:43
Re: max. joint venture
Přesně tak, navíc zachránil Maserati.
Avatar - Stejsn
31. 8. 2016 09:41
Re: Samsung
Ale založená byla jako Samsung Motors, Renault do ní vstoupil až následně a auta se vyráběla pod značkou Samsung. Takže Tvoje informace není zcela přesná.
31. 8. 2016 09:20
odezdikezdi
Nebylo by lepší začít prostě jen znovu dělat auta pro lidi?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku