Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Martin Vaculík a BMW i3 rozebrané do šroubku: Co nesmíte udělat, když jej nabíjíte

redakce AUTO.CZ
Diskuze (103)

Martin Vaculík rozdělil svojí recenzi ojetého BMW i3 na dvě části. V té první se zaměřil na základní popis, test baterie v autobazaru, ceny, interiér a jízdní vlastnosti. V druhé zavítal za Zdeňkem Havrlíkem, který tyto vozy opravuje a důkladně spolu prošli jeho techniku.

Dozvíte se a uvidíte, jak je řešený motor, zda může mít nějaké závady. Uvidíte zevnitř baterii, včetně chlazení okruhem klimatizace, vyhřívání, aktivním balancování.

Dozvíte se, že po nehodě vozidla není baterie v žádném případě odepsaná, což je častý internetový hoax, pouze se musí otevřít, zkontrolovat a speciálním zařízením na konci otestovat.

Zjistíte, co nesmíte dělat při nabíjení, jinak některá z vysokonapěťových komponent může uvnitř vyhořet. Řeč bude i o dvou Achillových patách modelu - dočasné nemožnosti namontovat tažné zařízení a drahých specifických pneumatikách.

Troufáme si říci, že takové množství informací o technice elektrických aut, rozhodně zajímavých i pro jejich odpůrce, nikdo jiný nepřinese.  

redakce AUTO.CZ
Diskuze (103)

Doporučujeme

Avatar - eLzyx
23. 5. 2024 14:23
Re: Až na to že
Máš na mysli Vraník T3?
Avatar - rohYpnol
23. 5. 2024 12:58
Re: Až na to že
Ne. Tohle je nesmyslné tvrzení.
Ano, může být to co napsal Havrlík, tj. že je obsaženo v degradaci v rámci nájezdu obecně.

Reálně to ale nebude 1% vs. 1%, to je prostě blbost. To by jinými slovy znamenalo, že nájezd 10 tis. km má pro baterku natolik pozitivní vliv, že zlepšení degradace způsobené stářím je rovno zvýšené degradaci dané nájezdem.

Ale celé tohle je o ničem. Podstata je v tom, že i 20 let a 20% degradace významně sníží použitelnost auta, zatímco u spalováku po 20ti letech pořád máte to co na počátku.
Avatar - rohYpnol
23. 5. 2024 12:52
Re: Až na to že
Připadá vám to dost blbě.
T3 pneu vydrží 1 sezónu, tak to je. Samozřejmě že pokud někdo bude jezdit jak s hnojem a na dálnici 90 za kamiony, tak pneu vydrží déle.
Právě že se vyjadřují k tomu, o čem vím a co se kolem mě reálně odehrává. Takže... Smolík.
Avatar - eLzyx
23. 5. 2024 12:29
Re: second life baterie
Sunlife energy
Avatar - eLzyx
23. 5. 2024 12:18
Re: Až na to že
takže nakonec jste si tu Teslu pořídil. Bavili jsme se o tom na e-salonu během toho, co tam jeden chlapík počítal zuby na převodovce i3.
A co to nakonec je? Stejně jako já freečkové S, nebo 3/Y?