Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Martin Vaculík a vstřikování Hyundaie i30: Podrobnější technické video jen tak neuvidíte

redakce AUTO.CZ
Diskuze (36)

Nový dlouhodobý vůz redakce Světa motorů už vám Martin Vaculík ve videu představil. Tentokrát se k němu ještě jednou vrátíme, abychom se dozvěděli další technické detaily.

Pro dlouhodobý test si Martin Vaculík vybral Hyundai i30 se základním motorem 1.5 DPI, ostatně sami čtenáři Světa motorů si o toto auto s atmosférickou patnáctistovkou s dvojitým nepřímým vstřikováním hodně psali.

Automobil vám už představil v samostatném videu a znovu nebyla nouze o nespočet technických detailů a zajímavostí. V tom dnešním si Martin Vaculík pod dohledem zkušeného odborníka Libora Fleischhanse ze společnosti FCD Servisy posvítí na analýzu systému vstřikování.

Tentokrát video nepochází z naší produkce, vytvoření se zhostila právě firma FCD Servisy, s jejímž svolením jej publikujeme také na našem webu. Původní tvorbu si můžete pustit na jejich youtubovém kanále, který rozhodně doporučujeme sledovat. Technických analýz k nejrůznějším modelům tu mají nespočet. Další informace s odkazy na podklady pro profesionály pak najdete také na FCD blogu.

Zdroj videa: YouTube FCD Servisy

redakce AUTO.CZ
Diskuze (36)

Doporučujeme

17. 11. 2021 10:27
Re: Otevřená škrtící klapka
Četl jsem ten odkaz ještě jednou a změnu délky zdvihu u CVVD tam prostě nikde nevidím. Což ale není tak důležité, i tak to CVVD má schopnost částečně nahradit škrticí klapku a souhlasím, že její plné otevření nemusí znamenat, že motor jede na plný zátah.
Co se týče spotřeb, záleží na trasách. Menší motory šetří palivo na krátkých trasách a ve městě, tam to ten 1,5 l/100 km může být. Hodně ušetří taky těm, co "neumí jezdit" efektivně. Kdo jezdí delší trasy, dálnice, kopcovité trasy, může být nepříjemně překvapen, že o x generací novější motor s udávanou spotřebou nižší o několik litrů ušetří zhruba jen 0,5 l/100 km. Mám stejné trasy, které znám doslova nazpaměť, takže můžu přímo srovnávat.
16. 11. 2021 21:21
Re: Otevřená škrtící klapka
CVVD umožňuje plynulou změnu délku zdvihu ventilů. Škoda že veškerá technická debata je naprosto zbytečná.
A dvoulitr, se kterým máš dlouhodobé zkušenosti, by byl možná stejně výkonný, ale spotřeba by byla o 1,5l/100km vyšší, takže neekonomický. To už by nebyla základní ekonomická motorizace.
16. 11. 2021 09:41
Re: Tak jaky to ma vstrik?
Vidíte. My zde máme jenom odborníky. ;-)
13. 11. 2021 18:56
Re: Otevřená škrtící klapka
Ano, vidím tam, že CVVD umožňuje prodlužování a zkracování doby otevření ventilu, což je určitě lepší, než pouhý změna časování CVVT, a umožňuje to částečně nahrazovat škrticí klapku. Jak moc, těžko říct. Ale myslím si, že variabilní zdvih ventilu by přineslo ještě lepší parametry.
V každém případě třeba na dálnici se nic z toho asi neuplatní, protože má motor malý objem.
Servisní náklady jsem zmiňoval v souvislosti s osmiválcem.
12. 11. 2021 18:00
Ano
Ano, jede to.