Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Martin Vaculík odpovídá na otázky o zimní naftě: Proč bude letos dobrá nafta?

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 7. 2. 2021 • 21:42
24
45
Zobrazit náhledy (24)
Kontrolovali jsme kvalitu pohonných hmot Kontrolovali jsme kvalitu pohonných hmot Kontrolovali jsme kvalitu pohonných hmot Kontrolovali jsme kvalitu pohonných hmot Kontrolovali jsme kvalitu pohonných hmot HVO v motorové naftě HVO v motorové naftě HVO v motorové naftě HVO v motorové naftě HVO v motorové naftě HVO v motorové naftě TUKAS TUKAS Texaco Robin Oil PAP Oil MOL KM-Prona KM-Prona

Jak je to vlastně se zimní naftou? Je to jenom normální nafta s aditivy? Nebo komplet jiný produkt? A od kdy je k dispozici na pumpách?

Ještě nám nějakou dobu zimní období vydrží, tedy budeme tankovat speciální naftu. Martin vám vysvětlí, jaké jsou rozdíly mezi letní, přechodovou a právě zimní verzí paliva. A taky třeba to, proč nejde z letní verze jednoduše „udělat“ zimní.

A jedna velmi zajímavá věc – jakou má souvislost slabší letecký provoz s kvalitou nafty? A proč si Martin myslí, že bychom se díky omezené letecké dopravě mohli dočkat lepších pohonných hmot? Všechny odpovědi a mnohem víc najdete ve videu!

Související články

Témata
15. 2. 2021 18:39
Zimní nafta - Verva diesel-hláška Engine malfunction
Dobrý den,
opět na mě vyběhla hláška u Fordu Focusu II 1.6 TDCi 66 kW Engine malfunction v této mrazivé únorové době. Tankuji stále Vervu diesel, naposledy v polovině ledna, tedy již dávno zimní směs. V těchto mrazivých dnech jezdím každý druhý den. Očistím auto, nastartuji a po cca. 30 vteřinách jedu, zlehounka jako vždy. Tak do 5-ti min. se objeví hláška engine malfunction, červená kontrolka, auto ztratí výkon nebo chcípne. Chvíli počkám, nastartuji, nechám běžet na volnoběh cca. 5 min a jedu. Buď se to za chvíli začne znova nebo už ne. Nevím jestli nemám přidávat aditivum VIF diesel před tankováním (20ml na 20l) do již aditivované nafty. Vyzkouším příští zimu. Tahle hláška byla vždy v mrazech pod -10 a už se mi v minulých hodně mrazivých letech stala. Diagnostika v autě v menu nic. Jinak olej, filtr, atd. měním každé dva roky kdy najedu do 13 tisíc. Děkuju moc za radu.
Avatar - Zumion
13. 2. 2021 09:43
Zlatý benzín
Takové složitosti a problémy. Zas další důvod, proč je lepší benzín a benzínový motor. :-)
9. 2. 2021 12:03
Re: spotrebni dan
Daň na naftu a benzín má být stejná a to stejně nízká, zatímco ty chceš aby byla stejně vysoká.

Snižování daní je pravicové, zvyšování je levicové. Levičáci stát potřebují aby je živil, pravičáci jim to neochotně platí.

Babiš politik je, co by byl jiného? Dieselová lokomotiva?

"snížení daně viz realita nemá vliv na ceny " - samozřejmě, že to vliv na cenu má. Jen je hloupé zapomenout, že na cenu má vliv i cena ropy, roční období atd.
9. 2. 2021 11:53
Re: spotrebni dan
to kecání beru zpátky

Na moje: "No pokud do svých výpočtů nezahrneš změny ropy, pak je ten tvůj výpočet úplně k ničemu."

Jsi odpovedel: "benzin sel nahoru o 30 hal v dobe, kdy nafta zustala +- na svym, ale diky snizeni spotrebni dani mela jit o korunu dolu."

Takžes opravdu netvrdil, že cena ropy nestoupla.

Poměr ceny benzínu a nafty ovlivňují i jiné věci než daň. Například nabídka a poptávka. Někdy jezdí víc kamionů, někdy se víc topí lehkými topnými oleji a někdy, třeba v létě zase víc jezdí osobáky.

Cena ropy trochu vzrostla, daň na naftu se trochu snížila a zůstali jsme na stejné ceně za naftu.

Tvrzení, že se snížení daně do ceny za kterou tankuju nepromítlo je absurdní.

To Babiš opravdu nedělá nic jiného špatně, že se mu musíš vytýkat tu jednu slušnou věc co udělal?
9. 2. 2021 06:26
Re: spotrebni dan
zase lzes jme.
nic o poklesu ceny ropy jsem nepsal.
babis je vydesenej levicovej populista kterej vladne s vydesenym levicakem ktere podporuje extremni levicak.
vladu, kde premiera StBaka vydira StBak komunista tady mame diky takovejm demagogum, jako jsi ty

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud