Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

McLaren opět poodhaluje plug-in hybridní supersport Artura, už známe i dojezd

Ondřej Mára Ondřej Mára 11. 2. 2021 • 07:24
18
Zobrazit náhledy (18)
McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren High-Performance Hybrid McLaren High-Performance Hybrid

Automobilka opět odkryla několik detailů, včetně čistě elektrického dojezdu s téměř plnou baterií.

Odhalení nového McLarenu Artura sice proběhne již 16. února, přesto automobilka nepolevuje v postupném odhalování zajímavých detailů. Poslední série snímků tak odkrývá například siluetu, tvary předních i zadních světlometů a agresivní nárazník s výrazným difuzorem

Novinka by měla dostat také tzv. „nůžkové“ dveře, v zadním nárazníku bude mezi koncovkami výfuků umístěno logo „McLaren Artura“, litá kola dostala paprsky ve tvaru písmene V, za kterými prosvítají brzdové třmeny s nápisem McLaren, a nechybí ani krátký pohled na plně digitální přístrojový štít.

video

Na něm je přitom asi nejzajímavější ukazatel čistě elektrického dojezdu, který by se měl při baterii nabité na 99 % pohybovat okolo 20 mil (asi 32 km). Zajímavý je také údaj o nájezdu – zřejmě se totiž bude jednat o testovací kousek, který má najeto již 26.457 mil (zhruba 42 578 km).

Ve videu se také objevuje záběr na motor, pravděpodobně zcela nový dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec, který doplňuje elektromotor. Bohužel zatím neznáme přesné parametry ani jedné z pohonných jednotek, systémový výkon by se však měl podle současných odhadů pohybovat okolo 600 koní.

Zajímavostí je také skutečnost, že McLaren Artura bude prvním sériovým hybridním modelem automobilky, neboť model P1 byl pouze limitovanou sérií. Za pozornost však stojí i zcela nová karbonová platforma MCLA (McLaren Carbon Lightweight Architecture), která by měla zaručovat nízkou hmotnost a vysokou tuhost.

Nový McLaren Artura by tak mohl být jízdě velice zajímavým modelem, je však otázkou, kdy se ho první majitelé dočkají. Premiéra se sice uskuteční již příští týden, příjem objednávek by však měl být zahájen až později v tomto roce.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud