Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

McLaren Senna ze stavebnice Lego v měřítku 1:1. Stačilo půl milionu kostiček

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 14. 6. 2019 • 11:55
12
Zobrazit náhledy (12)
McLaren Senna ze stavebnice Lego McLaren Senna ze stavebnice Lego McLaren Senna ze stavebnice Lego McLaren Senna ze stavebnice Lego McLaren Senna ze stavebnice Lego McLaren Senna ze stavebnice Lego McLaren Senna ze stavebnice Lego

McLaren představil návštěvníkům Electronics Entertainment Expo v Los Angeles model hypersportu Senna, který byl postaven z kostek stavebnice Lego v životní velikosti v České republice.

McLaren odhalil model Senna koncem roku 2017. Ten ohromil svým nekonvenčním designem i technikou v čele s čtyřlitrovým přeplňovaným osmiválcem, disponujícím nejvyšším výkonem 800 koní (588 kW).

Hypersport britské značky se v loňském roce stal vzorem pro model, který byl postaven v životní velikosti z kostek stavebnice Lego v její továrně na Kladně a odhalen na jaře letošního roku. Práce na tomto modelu trvala týmu 42 mužů a žen celkem 4935 pracovních hodin, zahrnujících návrh, vývoj i samotnou stavbu.

Podobně jako v případě v loňském roce představeného modelu Bugati Chiron je i maketa zástupce značky McLaren věrnou replikou svého vzoru, jemuž se vedle samotného vzhledu a rozměrů přibližuje i řadou detailů od použitých kol a pneumatik přes funkční infotainment a osvětlení až po zvuk motoru.

McLaren Senna, k jehož stavbě bylo použito 467.854 součástek, se polovině června letošního roku představil návštěvníkům Electronics Entertainment Expo v Los Angeles v rámci prezentace hry Forza Horizon 4 Lego Speed Champions připravené u Microsoft Studios pro PC a Xbox One.   

Zdroj: McLaren Automotive

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud