Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

McLaren Speedtail odhalen těsně před ohlášenou premiérou

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 26. 10. 2018 • 06:01
10
3
Zobrazit náhledy (10)
McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail
McLaren Automotive neuhlídal své připravované Hyper-GT a jeho podoba se díky úniku několika fotografií představuje s lehkým předstihem před oficiální premiérou.

McLaren Automotive prostřednictvím divize McLaren Special Operations již v listopadu roku 2016 potvrdil, že se dočkáme modelu řady Ultimate Series, navazujícího svými výkony i koncepcí interiéru na slavný McLaren F1, mistrovské dílo konstruktéra Gordona Murraye a designéra Petera Stevense.

Koncem července letošního roku McLaren Automotive oficiálně potvrdil, že tento model zamíří na trh pod jménem Speedtail. Později bylo ohlášeno, že oficiální představení proběhne 26. října letošního roku v Londýně. Prakticky jen několik hodin před ohlášeno premiérou došlo k odhalení prostřednictvím účtu AutoBant na Twitteru.

Za vývojem a výrobou stojí již zmiňována divize McLaren Special Operations, která podle prvních snímků připravila futuristicky působící vůz, jenž má svou siluetou a třímístným interiérem odkazovat na původní model F1, ale jak bylo uvedeno již koncem roku 2016, nemá se jednat o čistokrevný supersport. Oficiální materiály jej označují jako Hyper-GT, který má být nejdokonalejším a nejluxusnějším vozem v historii značky McLaren.

Tento model je u McLaren Special Operations veden pod interním označením BP23, které lze rozklíčovat jako Bespoke Project 2, což znamená, že se jedná o druhý zakázkový projekt a trojka na konci pak odhaluje počet sedadel. Uspořádání interiéru je tedy stejné jako u původního F1, což znamená, že řidič sedí uprostřed a po každém boku může mít jednoho spolujezdce.

Základem modelu Speedtail je monokok z uhlíkových vláken a k pohonu má posloužit hybridní systém, který má kombinovat elektromotor s přeplňovaným osmiválcem, jehož výkon přesáhne 735 kW (1000 koní). McLaren slibuje maximální rychlost přesahující 391 km/h, tedy rekord, který v roce 1998 stanovil právě model F1.

Zároveň McLaren Automotive připomíná, že produkce je omezena na 106 exemplářů, což je stejný počet jako u původního F1 z devadesátých let. Všechny vozy přitom byly zamluveny již na podzim roku 2016, kdy bylo teprve oficiálně potvrzeno, že se na vývoji tohoto modelu pracuje.

Budoucí majitelé si mohou vybrat odstín laku karoserie, materiály čalounění a další individualizační prvky přesně podle svých představ. První z nich se pak mají svého třímístného Hyper-GT, jehož cena je stanovena na 1.600.000 britských liber (zhruba 46,5 milionu Kč), dočkat koncem roku 2019, kdy bude zahájena výroba.

Související články

Témata
Avatar - iudex
26. 10. 2018 12:33
Re: Paráda,
Ako píše fred, na fotkách tie McLareny pôsobia trochu bezpohlavne, ale keď som naživo videl na SK ringu tuším 570ku, tak som išiel do kolien.
Avatar - speedfred
26. 10. 2018 10:15
Re: Paráda,
zaujímavo má vyriešený volič jazdných režimov - na streche. Inak by som povedal že tie nové McL nie sú moc fotogenické, na živo sa mi ale veľmi páčia.
Avatar - Dinar
26. 10. 2018 10:03
Paráda,
mnohem hezčí, než ten bionický design posl. generace mclarenů, evokuje to lemans (long tail) prototypy sedmdesátých a osmdesátých let. :yes: :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku